Muistaako joku mikä ohjelma tämä oli?
Olisko ollut joskus 90-luvun lopussa tai 2000-luvun alussa, mutta varma en ole. Konsepti oli se, että tavikset saivat toteuttaa jonkun kohtauksen jostain elokuvasta. Ihan ekassa jaksossa oli nainen, joka teki jonkun Linda Hamiltonin kohtauksen Terminaattorista ja oli tosi hyvä. Muista jaksoista en muistakaan kuin sen, että kukaan ei ikinä (mun mielestä) yltänyt tuon ekan tasolle.
Kommentit (9)
Mä en muista siitä oikeastaan mitään muuta kuin mitä aloitukseen laitoin. En tiedä mistä se mulle yhtäkkiä tuli mieleen edes. Olis kiva nähdä se kohtaus uudelleen. Oliko se oikeasti niin hyvä kuin muistelen.
Eihän kyseessä ollut se konsepti, jossa taviksista "tehtiin" näyttelijöitä? Jonka voitti sitten Hanna Kinnunen (silloin vielä os. Karjalainen). "Haluatko filmitähdeksi?" -ohjelma?
Vierailija kirjoitti:
Eihän kyseessä ollut se konsepti, jossa taviksista "tehtiin" näyttelijöitä? Jonka voitti sitten Hanna Kinnunen (silloin vielä os. Karjalainen). "Haluatko filmitähdeksi?" -ohjelma?
Ei ollut tämä. Tää mitä muistelen oli joskus aikaisemmin. Siinä tosiaan joka jaksossa joku tavis toteutti yhden kohtauksen jostain elokuvasta.
Muistan ohjelman, mutten sen nimeä. Joku mies esitti Clint Eastwoodia ja yksi tyttö Madonnaa.
Tää oli hyvä ohjelma, saisi näyttää uusintana. Harmillisesti ei tainnut montaa jaksoa ollakaan.
Vierailija kirjoitti:
Sinun unelmiesi tähden
Tämähän se taisi olla!
Muistelen ainakin että se Suomen Clint Eastwood oli aika näköinen.
Hämärästi. Sanoikohan tuo nainen haastattelussa, että hänelle nousi jännityksestä kuume? Anne Kukkohovi muuten juonsi jotain ohjelmaa noihin aikoihin.