Miksi naiset maksavat suuria summia kursseista joilla opetataan löytämään rikas mies?
Minä löysin itselleni rikkaan naisen ilman mitään kursseja.
Kommentit (20)
Koska naiset uskovat vieläkin näihin huijauksiin mitä on ollut vuosikymmeniä, ei ne vaan opi.
Koska ne ovat niin dorkia, että eivät tajua, että järkevämpää olisi ruveta itse rikkaaksi, vaan luulevat, että mies elättää naista. Tämä käsitys levisi joskus 1800-luvulla ja nämä eivät ole päässeet sieltä pois. Aiemmin Pohjoismaissa ei edes ollut tällaista luuloa, vaan tämä oli katolilaisten maiden kulttuuria.
Siksi, että ovat feministejä niin kauan kuin ei ole puhe itsensä elättämisestä.
Rikkailla naisilla on kovemmat peruskriteerit miehelle, ja sellaisia miehiä jotka heille kelpaavat on vähän. Lopuista ei sitten tule kelvollisia kursseillakaan. Rikkaalle miehelle taas periaatteessa kelpaa kuka vaan perusnätti nainen, joita on todella paljon. He voivat sitten kurssilla opetella taitoja joilla erottuvat muista.
En oo koskaan kuullutkaan, missä tällasia järjestetään? Haluun heti seuraavalle!
Rikkaan miehen varallisuudella eläminen on paljon mukavampaa ja helpompaa kuin se että joutuisi panostamaan itse oman elämän varallisuuteen.
Jos toinen takoo rahaa ja tahtoo perheen, niin sen puolison on parempi olla se joka panostaa enempi perheeseen. Se nyt vaan on ihan ajankäytöllinen fakta. Aivan sama onko uraputkessa paahtaja mies vai nainen.
Sen miehen pitää olla sen verran rikas, että pystyy paitsi elättämään perheen, myös olemaan vinkumatta siitä. Eli naisen kohtuullisten elatuskustannusten on oltava "tippa tuopissa".
En tarvinut kursseja, mies löysi minut.
Jos ei tuo "löytäminen" tapahdu ihan luonnostaan, niin tuskin kannattaa kursseilta liikoja odottaa.
Miehet sen sijaan maksavat itsensä kipeiksi pelimieskursseista ja oppaista saadakseen ihan vain naisen. 🙄
Vierailija kirjoitti:
Miehet sen sijaan maksavat itsensä kipeiksi pelimieskursseista ja oppaista saadakseen ihan vain naisen. 🙄
Mitä niillä kursseilla opetetaan?
Alle millin vuodessa tienaavat kommarijonnet eivät kelpaa parisuhteeseen, ovat sivistymättömiä moukkia, eivätkä osaa edes muinaiskirkkoslaavia, kuten perussuomalainen eliitti.
opetetaan miten tavaraa kaupustellaan vaikka olis huonommassakin tellinkissä. ei niitä mäki pomppaajia ja auto kuskeja muuten hurmata. kama sutra pitää osata ulkoa.
On helpompaa horota vain yhdelle, kuin sadalle.
Asia on juuri niin kuin palstalla on moneen kertaan todettu. Naiset ovat lompakkoloisia.
Vierailija kirjoitti:
Harvinnaista että selvisit ilma koulutusta. Yleensä noilla kursseilla opetetaan tunnistamaan rikkaudet esim mese vastaan pösö, olen ollut niissä mallina.
Oletko itse mese vai pösö?
Eikö se alan "suomalainen gurukin" joudu työskentelemään ulkomailla ulkoimaisella nimellä, kun suomalaisille naisille rikkaan miehen metsästyskurssit ei käy kaupaksi.
faktojen mies kirjoitti:
Asia on juuri niin kuin palstalla on moneen kertaan todettu. Naiset ovat lompakkoloisia.
Juuri näin.
M.O.T.
Harvinnaista että selvisit ilma koulutusta. Yleensä noilla kursseilla opetetaan tunnistamaan rikkaudet esim mese vastaan pösö, olen ollut niissä mallina.