Deittipalvelu naisille?
Mistä naisen on mahdollista löytää nainen kumppaniksi? Olen ihan hiljattain tajunnut, että olen selkeästi enemmän kiinnostunut naisista kuin miehistä.
Ja juu, älkää vastatko näitä ilmiselviä "ihan sieltä mistä miehetkin" -juttuja.
Olen aiemmin ollut vain miesten kansaa ja tavannut heidät aina opiskelupaikastani. Viimeisin pitkä suhteeni on juurikin edellisestä opiskelupaikasta ja nyt en ole enää menossa opiskelemaan.. En oikein käy missään juuri koskaan. Etenkin tänä aikana ei nappaa baarit ym.
Joten antakaa jotain vinkkiä?
Onko joku deittisovellus (muu kuin Tinder) hyvä?
Kommentit (3)
Itselläni tuo herääminen alkoi hitaasti ja oli aika pitkä prosessi.
Ensin tunnistin itselleni sen minkä olin aina tiennyt, en halunnut miestä. Kuitenkin ympäristöpaineen ja sen vuoksi että "niin kuuluu olla" yritin seurustella. Sitä ei koskaan tullut mitään.
Jo noin 16-vuotiaana alkoi olla ihastusta tyttöihin. En vielä sitä oikein ymmärtänyt enkä miettinyt sen enmpää. Vähitellen se voimistui ja täysi herääminen tuli muutama vuosi sitten ja voi miten ihanaa se oli!
Pääsin ulos ja irti jostain kahleesta, tiesin mitä haluan.
Missä sitten voi tavata potensiaalia naiskumppaneita. Itse ainakin ihan normaalilla tavalla tutustumalla ihmisiin, ja tunnustelemalla mille tuntuu. Kyllä se kipinä syttyy kun kohdalle osuu sellainen jota kohtaan vetoa tuntee. Tässä asiassa ei mitään eroa mieskumppanin etsimiseen.
Itselleni on tapahtunut näin esim. vanhoja kirjoja myyvässä kaupassa. Istuin siellä nurkassa jakkaralla syventyneenä johonkin kirjaan ja huomasin että joku tuli siihen viereen katselemaan luettavaa.
Jotenkin kun hän sitten viipyili siinä aloin tuntea että tässä on nyt jotain. Hetken tunnusteltuamme uskaltauduimma hymyilemään ja sitten juttelemaan.
Tutustuimme vähitellen ja siitä se tunne ja läheisyys sitten kasvoi. Tämä nainen on muuten rakas kumppanini tänäkin päivänä! En tiedä mikä hänet siihen veti, jokin outo veto kuitenkin tuntui heti välillämme, sellainen jännite. Se tuntui hyvälle vaikka vielä ei oltu sanaakaan vaihdettu.
Itse en koskaan ole aktiivisesti etsinyt ketään, mielestäni se ei toimi. Olen antanut asioitten tapahtua omalla painollaan, se kyllä tapahtuu kun antaa sen tapahtua. On avoin eikä torju jos toisen olemus miellyttää. Intuitioon kannattaa luottaa.
Parasta naisen kanssa on se hidas tunnustelu ja tutustuminen, oppia tuntemaan toisen sielua ja sydäntä. Ei mitään kauheaa kiirettä rynkyttämään sänkyä ja se siinä sitten. Next.
Tämä on minun tapani, ja se on ollut hyvä.
Tiedän naispareja, jotka ovat tavanneet Tinderissä, eli se on yksi mahdollisuus. On muitakin appejä, kannattaa googlata mitkä ovat nykyisin aktiivisia (ennen oli Her?).
Setalla on ainakin isommissa kaupungeissa aika paljonkin erilaisia tapahtumia, ja esimerkiksi naisten tanssikurssia on joskus järjestetty. Jodelissa voi kysellä näistä omalla paikkakunnalla, ja mennä vaikka porukalla.
Onnea etsintään!
M G
T
O W