Kirkon hurskastelujen aika on ohi
Ei riitä, että paavi ”tuntee suurta surua” siitä, että katolisen kirkon papit ovat maanneet väkisin satojatuhansia lapsia. Homma on edennyt jo niin pitkälle että että anteeksi pyynnöt ja korvaukset eivät enää auta. Järkevin ratkaisu olisi lopettaa katolinen kirkko sekä lyödä pillit pussiin ja hanskat tiskiin. Näin nimittäin toimisi vastuullinen yritys joka on mokannut pahasti ja anteeksiantamattomasti, se ilmoittaisi lopettavansa toimintansa ja katoaisi sen jälkeen katukuvasta.
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Tiedättekös kuka ne lapset on maannut?
Miehet.
Sellaisia miehet ovat. Himoissaan makaavat väkisin ihan kenet vaan, lapset ja kaikki. Olisikohan aika tehdä jotain??
Ahaa. Kaikki miehet? No kai ne pitäisi sitten tappaa. Oletko itse valmis tähän työhön?
Kirkko olisi pitänyt lakkauttaa jo 100 vuotta sitten. Kyseessä on rikollisjärjestö joka kokee olevansa valtiollisen lain yläpuolella.
Eikös Askolakin pyörittänyt Helsingin tuomiokirkon kryptassa jotain lapsirinkiä silloin kun se toimi Helsingin ensimmäisenä naispuolisena piispana?
Sitten ne lasten joukkohaidat joita on löydetty kirkkojen pihoista ympäri maailmaa. Monttuja täynnä haudattuja lapsia.
Olisi vanhempien pitänyt antaa pojille remmiä ja opettaa, että pappia ei saa paneskella.
Tiedättekös kuka ne lapset on maannut?
Miehet.
Sellaisia miehet ovat. Himoissaan makaavat väkisin ihan kenet vaan, lapset ja kaikki. Olisikohan aika tehdä jotain??