Ulkomaalainen tarjosi minulle rahaa naimisiinmenosta
uskaltaisinko, kuinkahan kauna pitää olla ns. virallisesti naimisissa? Muuten ko. henkilö karkoitetaan maasta.
Onko teistä 10 000 euroa liian vähän.
Kommentit (7)
pysyvän oleskeluluvan saa 5 vuoden avioliiton jälkeen
laitonta, epäluotettavaa, sotkeudut ties mihin. kestää vuosia. voit jäädä kiinni. tai voi käydä niinkuin minulle, aloimmekin olemaan yhdessä ja saimme lapsen. 20 vuotta hirveää, väkivaltaista suhdetta, sitten ero ja jatkuva huoli lapsikaappauksesta. 10 000 euroa on pinei raha mistä tahansa vaihtoehdosta mitä olen luetellut. anna olla, ja keskity omaan elämääsi.
Mies naiselle:
Menisitko sänkyyn kanssani miljoonasta?
nainen:
voisinhan minä
mies:
Menisitko sänkyyn kympistä?
nainen:
en todellakaan
mies:
Tiedän jo minkälainen nainen olet, yritän vain saada selville minkä luokan
uskaltaisinko, kuinkahan kauna pitää olla ns. virallisesti naimisissa? Muuten ko. henkilö karkoitetaan maasta.
Onko teistä 10 000 euroa liian vähän.
Joku neekeri siis kyseessä?
Onneksi viranomaiset osaavat tunnistaa lumeavioliitot aika hyvin jo.
Ugalabugala kotiin savannille vaan -hushus!
En tosiaan usko. Luulen että kyse on maksimissaan muutamsta tuhannesta eurosta. Ehkä tonni.
10 000 5 vuodesta on aivan naurettava summa. Puhumattakaan siitä että se on laitonta.
Oletko utllut ajatelleeksi että tuon 5 vuoden aikana voit tavata jonkun jonka kanssa oikeasti haluaisit naimisiin?
Ennemminkin sinun pitäisi johonkin maahanmuuttovirastoon tms ilmoittaa että tuon niminen mies yrittää ostaa avioliittoa.
Kuulostaa huijaukselta, jonka loppuvaiheessa saat rahat ihan just, kunhan annat visakortin numeron, pankkitunnukset tms. ja sit sun rahat viedään. Tai vaihtoehtoisesti se tarttee johonkin lentolippuun ihan vaan tosi vähän rahaa, mutta sit saisit kuitenkin tuon summan.
Eli tokkopa kannattaa.