Naisten seksuaalisuus lisääntyy, mutta hedelmällisyys heikentyy
Kommentit (9)
Ei nuoren naisen kuulukaan keskittyä seksiin, vaan lastensa hoitamiseen. Naisen ei kuulu olla koko ajan maha pystyssä, eihän eläimetkään ole koko ajan raskaana.
Nuoren naisen ei tarvitse olla kovin kiinostunut s*eksistä että hän tulee p*nnuksi paksuksi. Fertiilisen ajan loppupäässä taas tarvitaan enemmän omaakin intoa sekä kumppanin houkuttelemiseen yleensä että riittäviin toistoihin.
Seksiä saa harrastaa ilman lisääntymistäkin. Nainen kun tulee raskaaksi, niin joutuu uhraamaan energioita ensin 9 kk sisäisesti, synnytyksen jälkeen ulkoisesti lapseen. Miehen ei tarvitse kuin heittää siemenet sisälle.
Miten sinä selität sen, että kaikilla ei mene noin? Omassa lähipiirissäni (sen osan, jonka kanssa on asiasta puhuttu) seksuaalisuus on näivettynyt hedelmällisyyden jälkeen melkolailla pois.
Jännä kun tuossa hedelmällisyys on mälli keskellä.
Vierailija kirjoitti:
Jännä kun tuossa hedelmällisyys on mälli keskellä.
Ja lopussa tulee syys...
Seksuaalisuus vähentyy, koska miehet eivät löydä edes klitorista.