Lue keskustelun säännöt.
Särkänniemen kävijöitä? Jos ei itse osta lippua, pääseekö ipanan mukana
07.06.2008 |
mihinkään laitteeseen vai pitääkö lapsen uskaltaa sitten mennä itse joka paikkaan? Ei millään viitsisi ostaa itselle ranneketta muutaman lasten laitteen takia.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
niitä lasten laitteita joihin aikuinen voi mukaan tulla on varsin vähän... Sillä lasten laitteet on useimmiten mitoitettu pienille lapsille---> aikuinen ei mahdu "possujunaan" tmv. laitteeseen.
Vaikkapa karuselliin voi vanhempi mennä mukaan, eli muksu esim. hevosen selkään ja isä/äiti seisoo siinä lapsen vieressä.
Jos taas puhutaan isommista lapsista jotka pituutensa pulesta pääsevät "aikuisten" laitteisiin, niin vaikka olisi miten ujo muksu joka ei yksin uskalla kummitusjunaan tmv. niin ei sinne äiti/isä mukaan pääse ilmaiseksi, vaan pitää ostaa ranneke.
Eli lasten laitteisiin pääsee ilmaiseksi mukaan, mutta käytännössä niistä vain muutamaan aikuinen (ainakaan mukavasti;) mahtuu.