Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä rotuisen koiran hankkiminen on ollut erityisen hankalaa?

Vierailija
25.08.2021 |

Tuntuu, että suurin osa kasvattajista on ihan vinksahtanutta porukkaa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nämä labradoodelit ja erilaiset vesikoirat on vissiin todella kiven alla. Itsellä mäykky ja se saatiin ihan muutaman kuukauden  odotuksella. Toki oltiin itse pohdittu tätä asiaa noin vuosi. 

Vierailija
2/4 |
25.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veikkaan että ainakin noutajat, spanielit, paimenet, vesikoirat, villakoirat sekä pienet seurakoirat ovat koronakoira ihmisten suosiossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Shibaa on vaikea saada...

Vierailija
4/4 |
25.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koiraa koskaan itse toistaiseksi hankkinut, mutta kissan kasvattajissa on myös vinksahtaneita. On rasittavaa tulla ”epäillyksi” kaikesta, kun hankkii eläintä, jota todella toivoo ja jonka eteen on valmis tekemään kaikkensa ja vaikka olosuhteet lemmikille ovat mitä parhaat esimerkiksi iso talo ja piha. Tietysti on ymmärrettävää, että lemmikille halutaan hyvä koti, mutta joskus mietin, että adoptio olisi ollut varmaan helpompi kuin kissan hankinta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kuusi