Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tykkäisitkö, jos

Vierailija
08.09.2009 |

naapuri tulisi auttamaan puutarhasi hoidossa ja istuttaisi kaikki kasvit eri paikkaan mihin pyysit? Sanoisitko asiasta naapurille?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ilmeisesti ymmärtää jotakin pihanlaiton päälle.

Vierailija
2/3 |
08.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun puutarhaani hoitelen vain minä itse. Eikä kukaan sorki vääriin paikkoihin mitään mihin en ole antanut lupaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuollaisen tapahtuminenhan edellyttäisi että en itse olisi ollut mukana hommissa vaan jättänyt naapurin yksin istuttamaan rehujani.



En tykkäisi, mutta en kehtaisi valittaakaan. Olisi oma mokani, koska olisi pitänyt itse olla talkoissa mukana kun on vielä oma piha kyseessä!

Ja seuraavaksi miettisin että onko naapuri epähuomiossa toiminut väärin, oliko oma ohjeistukseni puutteellista.... Vai laittoiko naapuri tietoisesti kasvit eri paikkoihin mihin halusin, koska tietää kenties enemmän niiden kasvupaikkavaatimuksista tms... Oli miten oli, olisin kiitollinen saamastani avusta vaikka lopputulos ei olisikaan sellainen kuin odotin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan yksi