En saanut hakemaani työtä
Mitäpä sitä saisi, kun aina löytyy joku "parempi" joka vie hyvät työpaikat ja itse pitää tyytyä johonkin iänikuisiin määräaikaisuuksiin ja sellaisiin työpaikkoihin joissa kohdellaan kuin kynnysmattoa. Kyllä ärsytää, ja turhauttaa että alan itkeä. Olisihan se ollutkin liikaa pyydetty, että kerrankin saisi sellaisen työn jota haluaa. Tällä hetkellä vihaan työtäni, ja on viittä vaille että lähden kävelemään ja otan karenssin, en tätäkään jaksa. Niin huono päivä, ettei ole vähänkään aikaan ollutkaan.
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Ihminen saa sen mitä ansaitsee, ei sitä mitä haluaa. Onko ap alle 10v, kun itkee: mä haluun....
Tämäkö on sun elämänohje😂 siis täyttä paskaa
Työpaikoista on kova taistelu, ei sille voi mitään. Joku sen yleensä kuitenkin aina saa, seuraavalla kerralla ehkä sinä.
En lähtis karenssille.
Mä en edes enään yritä etsiä parempaa työtä tai olla paremman elämän toivossa, miksi olla kun mikään ei kuitenkaan onnistu? Jossain kohtaa sitä vain luovuttaa ja tyytyy kohtaloonsa. Ei kukaan jaksa päätä takoa seinään loputtomasti.
Ihminen saa sen mitä ansaitsee, ei sitä mitä haluaa. Onko ap alle 10v, kun itkee: mä haluun....