Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi mies ei tee kotona mitään mutta muualla kyllä?

Siisteys verissä
12.08.2021 |

Miestä ei kiinnosta tehdä kotitöitä mutta kun ex tai serkku soittaa että pitäisi auttaa niin juosten mennään.

Peruskotityöt jää pääasiassa minulle. Jos siivoan keittiön putipuhtaaksi menee mies hetken kuluttua tekemään välipalaa tai ruokaa itselleen ja kohta on sen näköistä kuin jääkaapin sisältö olisi räjähtänyt keittiössä. Pannut jätetään pesemättä ja sotkut vaan tasotellaan ettei muka näyttäs niin pahalta.

Ruohonleikkuu jää myös minulle. Kerran on leikannut tänä kesänä. Olen sanonut etten jaksa yksin ylläpitää kaikkea mutta on kuin tuuleen puhuisi. Jos jotakin tekeekin niin varmaan tahalleen niin huonosti että tietää minun tekevän loput.

Mutta jos joku muu tarvii apua esim ex, serkku, poika, äiti, sisko... Melkein juoksun kans mennään samantien. Esim serkkunsa soitti että wc pytty pitää irrottaa rempan tieltä niin tunnin sisällä oli pytty jo irti. Kotona ei ole edes siivonnut pientä vessaamme kertaakaan.

Nyt kysymys teille miehet jotka tunnistatte itsenne tästä tekstistä, että miksi jätätte kaiken naisen harteille?

Ja olen yrittänyt jättää siivoamatta mutta en voi elää epäsiisteydessä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä hän on vastannut, kun olet kysynyt?

Vierailija
2/5 |
12.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en oikein vain "näe" sotkua samoin kuin nainen. Sitä vain ei ole todellisuudessani, ennen kuin puhtaat astiat loppuvat. Ajatukset ovat kiinni ihan muissa asioissa.

M37

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokee että sinä olet hänen kodinkoneensa, koska olet nainen eli mielestään alempiarvoisemöi ja kotihommat kuuluvat sinulle.

Vierailija
4/5 |
12.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko kysynyt siltä apua?

Vierailija
5/5 |
12.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikilla täytyy olla joku paikka missä ei tarvitse tehdä mitään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan yksi