Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asiallinen kysymys pullonpalautuskuiteista

Vierailija
10.08.2021 |

Heips, jos S-ryhmän kaupassa laittais palauteuista pulloista ja tölkeistä saadun kuitin itsepalvelukassalla lukijaan muttei olisi mitään ostoksia samalla luetuttamassa, ja käytössä on siis s-etukortti, jossa on myös s-pankin tili, niin meniskö se palautuskuitissa oleva summa tilille, kun ei kerran mitään ostoksia olisi siinä samalla kerralla maksamassa.
Saako sitä kuitissa olevaa summaa mitenkään siirrettyä tilille?

Meinaan vaan, kun esim. kersat mukamas kerää näillä palautuskuiteilla ittelleen milloin minkin himoitsemansa tavaran hintaa kasaan, niin miten se sitten oikein toimii, että saa ne rahat tilille.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitäskös sun kysyä sieltä kaupasta,mammaraati antaa 100 erilaista vastausta.

Vierailija
2/2 |
10.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän käteiset saa talletettua S-tilille, mikäli on henkilökortti tai passi mukana. Sitä en osaa sanoa, että onnistuuko ilman näitä. Fiksumpaa olisi soittaa johonkin kauppaan, saat saman tien vastauksen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä yksi