Käyttäisitkö tunnin illalla urheilemiseen vai hyvän kirjan lukemiseen?
Kommentit (25)
Juoksulenkki on jo juostu tänään
Ilta menee kirjan parissa
Lukemiseen. En saa nukuttua jos illalla pistän verenkierron vilkkaaksi urheilemalla.
Molempiin. Ilta on sen verran laaja käsite, että helposti ehtii käyttää tunnin kumpaankin.
Mieluummin lukemiseen. Jos urheilen illalla, saattaa olla aamulla tikkuinen herätys tai en herää ollenkaan.
T Dm1
Jos haluat, että se tunti tuntuu pitkältä - urheile!
Jos haluat, että tunti hujahtaa huomaamatta - lue!
Joka ilta käyn vähintään tunnin lenkin, onko se sitten urheilua.
Illalla lukemiseen, urheilut aamulla.
Luen samaan aikaan kun juoksen 1000 sivuiinen kirja kädessä. Kypärä pääässä mikä on ladattu smoothiellla.
Vierailija kirjoitti:
Illalla lukemiseen, urheilut aamulla.
Juuri väärinpäin. jos luet aamulla opit paremmin ja urheilu illalla on tehokkaampaa
besserwisser
Lukemiseen. En usko puoliakaan noista edellisistä vastauksista. Ei noin monta urheilua harrastavaa voi osua heti keskustelun alkuun.
Teen molempia, sillä en treenaa joka päivä ja lukeakin voi illalla vielä treenipäivä jälkeen. Riippuu toki, onko jokin hyvä kirja kesken, jolloin viikonloppuisin sateella saatan lukea koko kirjankin päivän aikana. Tosin saatan myös ulkoilla koko viikonlopun retkeillen, jolloin tunti kirjan lukemiseenkin kesäiltana teltassa menee helposti. Ihan just samaan aikaan ei pysty, mutta samaan päivään kyllä helposti vähän lomittainkin.
Hienoja harrastuksia molemmat, jotka eivät sulje pois toisiaan vaan päinvastoin. Jaksaa taas hyvin lukea, kun on vähän käynyt happihypyllä.
Vierailija kirjoitti:
Lukemiseen. En usko puoliakaan noista edellisistä vastauksista. Ei noin monta urheilua harrastavaa voi osua heti keskustelun alkuun.
Ihan sama uskotko vai etkö!!!
Tämä mamma alotti lomansa tänään ja teen just sitä mistä eniten tykkään:
Metsään lenkille🏃♀️🏃♀️🏃♀️🏃♀️❤️❤️❤️❤️
Kunhan et jauha täällä koronasta ja rokotteista.
Urheilen tunnin iltaisin joka tapauksessa. Eli helppoo. En pidä lukemisesta, add.
En kumpaankaan. Katsoisin jotain oikein härskiä jynkkyä. Mielellään saksalaista.
Nyt tulee vettä kaatamalla, eli lukemiseen. Hyvällä säällä otetaan miehen kanssa tunnin juoksulenkki 3-4 krt viikossa.