Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikähän mua lihottaa??

Vierailija
19.09.2009 |

Elämäntilanne joka on umpikujassa, masennuslääkitys vai hormonihoidot? Vaiko klishee ravinnon ja liikunnan epäsuhdasta - hassusti samalla kombinaatiolla on pysynyt aiemmin 10 kg pienempänä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotta voi sanoa mikä sua lihottaa.



miten syöt, paljoko liikut.



Liittyyko lihominen selvästi masennuslääkityksen aloitukseen tai hormoonihoitoihin, vai oletko käyttänyt näitä jo pitkään ja nyt lihonnut?

Vierailija
2/3 |
19.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeaa urheilua uinti ja hölkää, työtyö lähinnä pyöräily ja kävely. Pullia, karkkeja tms en juuri syö mutta sipsejä, pizzaa jne ajoittain. Tavallista terveellistä tuokaa kohtuumäärät ja hiilareita olen vähän vähentänyt ja vaihtanut parempilaatuisiin (potut pois, riisi ja pasta tummiksi jne).



Painonnousu alkoi masennuslääkityksen alettua ja on vaan korostunut hormonikuurilla. Tuntuu että turpoan päivä päivältä. Huh!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

lääkitys ja hoidot lihottaa.



jos syömisiin ei ole tullut muutoksia ja syöt suht terveellisesti niin tuskin syömällä olet lihonnut.



tunti pari liikuntaa viikossa on aika vähän, jos laihtumista tai painonhallintaa ajattelee.