Olen nuorin 10 sisaruksesta.
Ja perheen ainoa poika. Ei ollut todellakaan helppo osa minulla. Ensiksikin jouduin käyttämään aina sisarusteni vanhoja vaatteita joita oli ennen minua käyttänyt jo 9 lasta eli ne olivat jo erittäin kuluneita ja moneen kertaan paikattuja. Ja ne olivat kaikki tyttöjen vaatteita. Niinpä minä siinä poikana käytin siskojen vanhoja vaatteita kunnes muutin asumaan yksin kun olin 19. Olin sitä ennen käynyt kaupasta ja ostanut itse tienaamillani rahoilla itselleni miesten vaatteita. Oli meinaan jännä kokemus käyttää ensimmäisen kerran kerran esim. housuja ainaisten mekkojen ja hameiden sijaan. Ja vaatteita, jotka oli ostettu uutena eivätkä ne olleet toisten vanhoja.
Kommentit (3)
Hi hi hi... kerro lisää on niin hauskoja siun jutut.
Vierailija kirjoitti:
Kas, "kehitysvammaisella 51 v:lla" on taas uusi sivupersoona. Tämä on oikeastaan ihan kiva kun ei ole viestissä mitään törkyä.
Aiemmin tänään päivällä satuili tällä samalla nimimerkillä kuinka on koko ikänsä lyönyt ihmisiä.
Kas, "kehitysvammaisella 51 v:lla" on taas uusi sivupersoona. Tämä on oikeastaan ihan kiva kun ei ole viestissä mitään törkyä.