Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei, olen not like other girls

Vierailija
22.07.2021 |

Miksi ajattelen näin?
Koska minulle on sanottu näin.

No yks iso tekijä tietty on se että minulla pn paljon veljiä, eikö yhtään siskoa, joten poikien ja miesten kanssa oleminen on ollut aika jelppoa pienestä pitäen.
Toinen juttu on se ettei minua ole oikein otettu koulussa tyttöjen piireihin mukaan kun oli vähän erilaiset kinnostuksen kohteet ja hareastukset, joten vietin koulussakin aikaa poikien kanssa.
Mut se miten ehkä kiteyttäis sen et millä tavalla olen erilainen kuin muut, on ehkä just se suhtautuminen vastakkakseen sukupuoleen. Minulla on myös naispuolisia ystäcuä nykyään ja se miten puhuvat miehistä ja suhtautuvat miehiin poikkeaa omasta suhtautumisesta. Se on vähän niinkuin näkis kaikki maailman miehet omina veljinään. Siinä on puolensa ja puolensa. Kavereina ja työkavereina ihan huippujuttu mut sit taas romanttisessa mielessä vähän niihkeetä.

Välillä on ihan hauskaa kuunnella naispuolisten ystävien mietteitä ja ajatuksia ja hehkutuksia sekä tietynlaista epävarmuutta mitä he kokevat miestä kohtaan joka kiinnostaa heitä.

Toisimaan mietin että olis kiva olla like other girls

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

”I’m not like other girls” on asenne, ei sitä mitä ihminen tekee tai on tekemättä.

Eli joku vaikkapa metsästystä ja painia harrastava, miesten kanssa viihtyvä nainen ei ole automaattisesti tuollainen, kun taas joku ihan ”tavallinen” nainenkin voi olla, jos asenne on sellainen.

Ei siis liity siihen miltä nainen näyttää, mitä harrastaa, mistä on kiinnostunut tai kenen kanssa kaveeraa.

Vierailija
2/2 |
22.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kahdeksan