Ei helvetti jos tämä miesten parisuhdevalmennus saapuu Suomeenkin
Nyt on meneillään sellainen missä jotkut supliikkimiehet opettavat tavismiehille kuinka pokata naisia. Nuohan ovat ihan pähkähulluja nuo opit ja neuvot. Ei naisia pokata millään peliliikkeillä tai itseluottamuksella, vaan olemalla hyvännäköinen. Sillä saa anteeksi älyttömän paljon. Sitä paitsi tavallisen näköinen tai jopa hieman tavallista heikomman näköinen mies jolla on älytön itseluottamus on enemmänkin friikki. Kai nainenkin sen läpi näkee että nyt joku ei kohtaa.
Kommentit (16)
No nuo lienevätkin yleensä huijareita. Mutta kyllä itse voisin valmentaa ihmisiä kaikessa paremmaksi. Pariutuminen on vieläpä oma leipälaji, joten miksipä siis ei. Pitää vain olla sosiaalisesti sensitiivinen, vankka yleistietämys maailmasta ja ihmisyydestä sekä poikkeuksellista näkemyksellisyyttä. Helppoheikeillä tuskin on muuta kuin raha-ahneutta ja itsevarmuutta sekä ovat vauvapalstaa lukemalla vainunneet markkinaraon.
Wanha juttu. Tuotahan on ollut suomessa jo 20 vuotta...
Mutta M G T O W in leviäminen kumoaa tuonkin =)
Näin joskus kauan sitten tv-dokkarin tuollaisesta kurssista. Pelkkää rahastusta se oli, sen totesi joku kurssin oppilaskin.
Tuo pokaamisen kulta-aika oli 00-luvulla, mutta jo silloin oli olemassa nettiyhteisöjä, joissa oltiin ulkonäköteorian kannalla ja mustapilleröityjä.
Nykyään vaikutusvaltaisimmat yritykset kuten RSD puhuvat yleisesti sosiaalisten taitojen valmennuksesta ja omanlaisestaan life coachingista, johon kuuluu myös rakkauselämän parantaminen tärkeänä taitona, mutta elämän eri osa-alueita ei aina haluta erottaa toisistaan, vaan keskittyä laajoihin kokonaisuuksiin.
Jaa? Siksikö Juicella riitti naisia, kun oli niin komea?
"Nainen pokataan olemalla hyvännäköinen"
ehkä juuri tuon takia tarvitaan tälläsiä palveluita kun siihen omaan naamaan valikoitumiseen ei hirveästi voi vaikuttaa syntyessä.
Sanoisin kyllä, että valmennus kyllä sinänsä toimii. Vaikka ei olisi maailman kauneinkaan mies, ninnikkyys kyllä lopulta palkitaan. Joku nainen lopulta kiinnostuu, jos muutamalle sadalle tyrkyttää itseään.
Toki joutuu aika monet pakit ottamaan vastaan, ja joku pitää friikkinä. Mutta paremmin onnistuu, kuin jos ei edes yrittäisi.
Nykyään puna- valko- ja sinipilleröityminen on enemmän muodissa.
Miehiä on niin helppo viilata linssiin ja ei kun seuraavaan kaupunkiin kurssia pitämään ja kassa kilisee.
Naiset etsivät yleensä jotain luonnollista yhteensopivuutta, jos sitä sattuu olemaan, ei niin että mies esittää jotain muuta kuin on. Onko se luonne (pelkkä ulkonäkö ei toimi, jos mies on ikävä luonne), samantyyppisiä kiinnostuksia /harrastuksia, elämänarvot, jokin.
Vierailija kirjoitti:
Jaa? Siksikö Juicella riitti naisia, kun oli niin komea?
Niin, Juice oli helvetin ruma ja oli vieläpä tekohampaat. Näin niitä naisia pokataan...
Vierailija kirjoitti:
Sanoisin kyllä, että valmennus kyllä sinänsä toimii. Vaikka ei olisi maailman kauneinkaan mies, ninnikkyys kyllä lopulta palkitaan. Joku nainen lopulta kiinnostuu, jos muutamalle sadalle tyrkyttää itseään.
Toki joutuu aika monet pakit ottamaan vastaan, ja joku pitää friikkinä. Mutta paremmin onnistuu, kuin jos ei edes yrittäisi.
Oletko hullu?!
Naisia ei pokata olemalla vain hyvännäköinen. Totta kai se auttaa asiaa, mutta me naiset kyllä osataan tunnistaa a-holet ja niitä kyllä on. Ihan sama miten hyvännäköinen mies on, mutta jos on preikä niin ei kukaan nainen halua sitä pitkäaikaiseen parisuhteeseen. Korkeintaan kuukauden säätöön. Jos ulkonäkö, arvot ja luonne on kohdillaan niin se on lottovoitto. Jos ei ole ulkonäköä, mutta on karismaa ja hyvä luonne niin kyllä nainen ja naisia löytyy. Nainen valitsee sen miehen, joka on hänelle _sopiva_ ja sopivuuteen kun vaikuttaa muut asiat kuin ulkonäkö. Mielestäni te miehet, jotka jankkaatte vain ulkonäöstä, pidätte naisia jotenkin yksinkertaisina otuksina joilla ei ole persoonallisuutta ja kykyä reflektoida itseään tai muita.
T. Nainen
Lyhyesti. Nainen kaatuu puhumalla, mies ei.
mies53v
Tietenkin aina lettu leviää näillä:
- Ootpa sä pikkuinen!
- Sä oot ihan erilainen kuin kaikki muut naiset.
up