Mahdollisuus vuokrata asuntovaunu jossa suihku, sopimukseen kuuluisi yksi täyttö 145l viikossa, pärjäisittekö?
Ei siis vielä autoa jolla hakea vettä mutta ehkä talveksi tai ensikesäksi auto. Vaunussa 145l säiliö ja saisin sen täytetyksi sopimusehtona parkkipaikalle, kerran viikossa, myös tietty vettä saa muualtakin. Tykkään käydä aina syönnin tai vessareissun jälkeen suihkussa mutta en kamalasti litraa vettä. Yritin mitata tavallisilla ämpäreillä paljonko kuluttaisin vettä mutta jouduin vaan pyyhkimään lattioita pisaroita jotka pudottelin
Paljonko vettä vaatii kunnon suihku?
Kommentit (10)
Joka syönnin jälkeen suihkuun?????
Vierailija kirjoitti:
Joka syönnin jälkeen suihkuun?????
"Hiki laiskan syödessä, kylmä töitä tehdessä"
Tuolla vesimäärällä suihkuttelee n. 10-15 min.
Putkimies
Kuka vuokraa keneltä? Mistä sitä vettä viedään mihin? Vettä saa ilmaiseksi huoltoasemilta. Jos ap syö 3-5krt pv sekä käy suihkussa saman verran niin sehän saattaa olla 10 suihkua/pv. Vai tapahtuuko nämä vessasuihkut ja ruokailusuihkut yhdessä jolloin käyntejä on "vain 5"? Mitä helvettiä :)
Entäs jos ap:lla on paha ummetus ja joka vessakäynti on tunnin hikinen punnerrussessio? Kyllä kai sitä nyt kuka vaan itsensä siitä suihkulla palkitsisi
Onko sillä leirintäalueella yhteissuihkua? Tuo vesimäärä ei riitä tiskeihin ja suihkutteluihin viikoksi. Perus käsienpesuun riittää kyllä ja satunnaiseen alapesuun.
Vierailija kirjoitti:
Entäs jos ap:lla on paha ummetus ja joka vessakäynti on tunnin hikinen punnerrussessio? Kyllä kai sitä nyt kuka vaan itsensä siitä suihkulla palkitsisi
Mä ostaisin apteekista kylläkin lääkettä, jos olis noin paha ummetus.
"Tykkän käydä aina syönnin ja vessareissun jälkeen suihkussa"???? Käytkö siis suihkussa 3-5 kertaa päivässä? Silloin tuo vesimäärä riittää yhdeksi aamupäiväksi.