Onko uimapuvut aina maksaneet vähintään 40 euroa?
Kävin kurkkaamassa kappahlissa ja järkytyin. Tosi kallis hinta mielestäni ketjuliikkeen kiinauikkarista.
Kommentit (12)
Adidaksen, Speedon, Arenan uimapukuja saa jatkuvasti tarjouksesta parillakympillä. Ja nyt on mm. XXL:ssä Niken uimapuku 14,90 €.
Tytölle ostin just uuden, maksoi 289€
KappAhlissakin on eri hintaisia, ne parhaimmat maksaa sen 40e, mutta on halvempia myös.
https://i.pinimg.com/originals/1b/a4/59/1ba4598a3fae4c89e616a148ebae52e…
Melkolailla kyllä jos ottaa huomioon inflaation.
Kyllä kappahlin uikkarista sen viime kesänä pulitin eikä kovin laadukas ollut; oli aivan kulahtanut kun sen otin esille.
Ostin uuden Adidaksen 53 euroa ne kun ovat olleet hintaansa nähden laadukkaampia.
Ihan hm tilasin 3 vuotta sitten maksoi 19€ ja hyvä oli
Markka-aikaan ei ainakaan maksaneet 40 euroa. Eikö ollutkin hauska vitsi?
Sporttiuikkareita saa parillakympillä ja jopa alle mutta jos haluaa sellaisen vähän kauniimman vaikka rypytyksillä ja muotoilulla niin sitten on kalliimpi.
Vierailija kirjoitti:
Sporttiuikkareita saa parillakympillä ja jopa alle mutta jos haluaa sellaisen vähän kauniimman vaikka rypytyksillä ja muotoilulla niin sitten on kalliimpi.
Sporttiuikkareita saa parilla sadalla, mutta ne voi maksaa melkein 600
https://tyr.fi/tuote-osasto/swimwearf-fi/competition-swimsuits-fi/
Kappahlin vaatteet on surkeaa laatua joten varmaan uikkaritkin.
Viimeksi ostin muutama vuosi sitten Primadonnan uimapuvun. Maksoi 180 euroa ja on hintansa väärti. Rinnoille on tukea, kangas on napakka ja kestää varmasti vielä vuosien käytön. Ja on tietysti myös laadukkaan ja hyvännäköinen.
Ei