Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Suomeen tullut Marinin hallituksen aikana valtavasti investointipäätöksiä - oikeiston hallussa olevassa mediassa uutisoinnissa pyritään silti kaatamaan hallitus
09.06.2021 |
Mikä järki tässä on että talousosaamisen tärkeyttä korostava oikeisto suuttuu kun taloudessa osataan? Miksi elinkeinoelämä pyrkii oikeiston mukana jatkuvasti kaatamaan hallitusta, vaikka tulokset ovat ilmeiset ja Marin onnistunut tekemään Suomesta kiinnostavan sijoituskohteen?
Ajatelkaa mikä taloudellinen boomi syntyisi, jos elinkeinoelämän toimijat eivät pyrkisi jatkuvasti kampittamaan loistavaa työtä vaan yhdessä pyrkisivät vieläkin parempaan?
Kommentit (2)
Luitko tarkemmin investoinneista? Ne tähtäävär käytännössä kaikki työvoiman vähentämiseen eli investoimalla pyritään vähentämään palkkakuluja. Onko se sinusta hyvää kehitystä?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Suomalainen elinkeinoelämä ja oikeisto: syvähiljaisuus - väärin onnistutttu, vaietaan kuoliaaksi