Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ilman homofobiaa kaikki homostelisivat

Guru
22.05.2021 |

Millainen olisi maailma ilman homofobiaa. Siis kokonaan ilman homofobiaa. Kaikki pitäisivät täysin hyväksyttävänä seksiä saman sukupuolen kanssa. Silloin tämä asenne olisi sisäistetty ja jokainen pitäisi homoseksuaalisia kokeiluja myös omalla kohdallaan täysin hyväksyttävinä. Ei olisi mitään estettä sille, että uteliaisuuttaan ja kokeilunhalun innoittamana kokeilisi seksiä myös oman sukupuolen kanssa. Nykyisin monet sanovat, että hyväksyvät homoseksuaalisuuden muiden ihmisten kohdalla, mutta eivät omalla kohdallaan. Tässä on kuitenkin kyse sisäistetystä seksuaalimoraalista. Itselle ei muka sallita sitä, mitä sallitaan muille. Mitä omalla kohdalla pidetään kiellettynä tai ei toivottuna olisi sallittua muille, mutta ei itselle.
Ihminen on utelias olento ja haluaa kokeilla kaikkea uutta. Miksei siis kokeilisi seksiä oman sukupuolen edustajan kanssa. Ei olisi mitään homofobisuuden häivääkään, joka estäisi kokeilut. Miksi harrastaisi seksiä yksin, kun sen voi jakaa toisen ihmisen kanssa. Kokemukset vankiloista ja merimiestein elämästä sekä nunnaluostareista osoittavat, että seksi samaa sukupuolta olevan ihmisen kanssa on parempaa, kuin yksinäinen seksi. Tätä osoittavat myös kokemukset Saudi-Arabian kaltaisista maista, joissa sukupuolet pidetään jyrkästi erossa toisistaan. Näissä maissa homoseksi on hyvin yleistä.

Homofobia on hyvin yleinen ilmiö, ja lievänäkin sillä on tärkeä asema heteroiden seksin säätelyssä. Jos homofobiaa ei olisi, niin suurin osa heteroistakin harrastaisi välillä seksiä oman sukupuolensa edustajan kanssa. Tässä mielessä homofobiasta on vaikea päästä kokonaan eroon yhteiskunnassa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi neljä