Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita, jotka elävät seksittömässä suhteessa. Miten teillä menee?

Vierailija
22.05.2021 |

Itse olen ollut naimisissa 20 vuotta ja seksiä ei ole ollut viimeiseen pariin vuoteen. Syynä haluttomuus ja yhdyntäkivut. En ole halunnut hakea hormoneja syöpävaaran takia. Sitä on ollut paljon suvussani. Meillä kuitenkin menee miehen kanssa ihan hyvin. Vietetään yhdessä oikeastaan kaikki vapaa-aika ja koronan takia myös ollaan tehty töitä täällä kotona. Nyt suunnitellaan kesämökin rakentamista. Ikää meillä nyt muutamaa vuotta vaille 60.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko asia miehellesikin ok?

Vai annatko hänen hakea seksiä muualta?

Vierailija
2/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Onko asia miehellesikin ok?

Vai annatko hänen hakea seksiä muualta?

Vaikuttaa olevan ok. Ei ole painostanut minua mitenkään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla viimeisin juttu alkoi seksuhteena. Liika pihtaaminen vuosien aikana lopulta kosahti sattumalta karkausyönä. Ei mitään suurta dranaa, lähdin vain omaan asuntoon. Pakko myöntää että hyvä nainen. Kaikenmailman asioista pystyi keskustelemaan.

Seksi on kuitenkin mulle niin oleellinen asia. Yksin sitä on aina kun haluaa. Toisen kanssa se näyttää hyytyvän kolmen- neljän vuoden jälkeen.  Kerran tai kaksi viikossa ei riitä mulle mihinkään. Jotenkin sekin oli paha että nainen teki juttuja mulle mutta hän ei halunnut että mä tekisin sille. 

No joo ainahan se on mahdollista että nainen feikkasi kaiken nautintonsa. Sai kyllä sellaista suu ja sormi yhdistelmää ettei tarvinut teeskennellä. Tyhmä minäkin kun haluaisin uuden naisen. Kait se on yhdenlaísta uhrautunista että tämmönen on huono mies. Ei edes muna ole normaali mitä pornossa näkee.

Vierailija
4/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä! Tosin meillä on toivottavasti vain ohimenevä vaihe; meillä on kaksi lasta, 1v ja 4v ja imetän vielä kuopusta, niin ei ole pienintäkään halua. Esikoisesta oli sama juttu, koko imetysajan oli halut nollissa mutta sit kun menkat alkoi ym niin palasi takaisin, toivotaan että nyt olisi kyse taas vain siitä.....

Yhdyntää ollaan harrastettu viimeisen kerran kunnolla yli vuosi sitten, pari kertaa kokeiltu mutta mun paikat on niin kuivat että ei siitä mitään tule. Ehkä kerran kahdessa kuukaudessa jotain käsipeliä on nopeasti sohvalla, sekään ei kauheasti tunnu miltään.

Mies kyllä sanoo että jaksaa odottaa ja että seksi ei ole hänelle niin tärkeetä, mutta silti tuntuu välillä pahalta hänen puolestaan. Mut kun ei vaan yksinkertaisesti tee mieli, ihan ällöttää!

Ja juu, voisin lopettaa imetyksen jo tähän mutta vauvalle se on edelleen tosi tärkeää.

Vierailija
5/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole enää seksittömässä suhteessa avioeron jälkeen. 

Vierailija
6/7 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä mies ei halua, on menty 7 vuotta näin. 0-2 kertaa seksiä vuodessa ja aina mun aloitteesta. Yleensä miehellä ei seiso riittävästi, että yhdyntä onnistuisi.

Harmittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
24.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyi v.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä yhdeksän