Pojan "tiedostava" tyttöystävä käyttäytyy huonosti
Poikamme on tavannut opiskelupiireissään tyttöystävän, mikä on hieno asia. Tämä kiva tyttö on käynyt myös meillä, kun ovat tunteneet jo pari vuotta. Minä ja miehemme olemme olleet aina osakesäästäjiä ja opettaneet myös poikaa siihen. Nyt tämä tyttö on alkanut syyllistään miestäni vaikkapa UPM Kaipolan tehtaan ja Nesteen Naantalin jalostamon sulkemisista. Siis käydessään meillä. Aivan älytöntä, olemme ihan tavallisia piensijoittajia. Mies on ihan rauhallisesti kommentoinut asiaa ajatellen sen liittyvän tytön nuoreen ikään, parikymppinen. Nyt viime viikonloppuna tyttö oli lähettänyt sekä minulle että miehelleni myöhään yöllä watsup-viestin, "Porvari nukkuu huonosti". Mitä tähän voi sanoa? En haluaisi sekaantua pojan suhteeseen, mutta vaikuttaa arvomaailmat olevan ristissä pahasti.
Kommentit (42)
Ei tuntuu olevan normaali toi tyttö, ku..pää hän on!
No vastaa vaikka että "jos sinulla on univaikeuksia, siihen on saatavilla lääkkeitä".
Nolo kimuli😂 Sano pojallesi JSSAP!
Blokatkaa nyt aluksi hänen numeronsa ja sitten vakava keskustelu rajoista. Tuon ikäisen pitää jo ymmärtää.
Olisin vastannut, että elämänkokemus parantaa maailmantuskan.
Aivan kuin sille keskenkasvuiselle sukulaiselle, joka alkoi joulupöydässä julistaa sikaloiden huonoista oloista.
Kauhee nolo kirjotus. Varmaa joku Turtiaisen kaltainen tyhmät ry.n jäsen kirjoittanut. HAHHAH!!! Kyllä sai nauraa.
Ihan hyvä provo oli mut loppu pilas
Mahtavaa! Nyt hyacinthbucket-rooli päälle ja pidätte kynttiläillalliset. Tytöstä riittää viihdettä useamman keskustelun aiheeksi! Muistakaa itse pysyä roolissa!
Ja samalla voi ihan itsekin miettiä asioita myös toisesta näkökulmasta. Se ei tarkoita että pitäisi olla samaa mieltä, mutta pään tuulettaminen tekee hyvää.
Kerro hänelle, että mukavaa että poikasi on löytänyt mukavan maailmanparantajan. Jos muuttavat kimppaan tai saavat lapsia jne. MITÄN apuja tai taloudellista tukea ei ole odotettavissa, koska Yhteiskunta kyllä pitää huolen kaikesta. Kerro myös, että mahdollinen tuleva perintö läytetään jo etukäteen TEIDÄN hyvinvointiinne, mitään eivät tule perimään.
Ja kerro kaikki tämä poikasi kuullen.
Voi porvaria kun ei ollut edes herännyt!
Tytöllä on luonnetta. Mutta kai hänellekin kelpaa elättäjä.
On varmaan jo raskaana 😂 sellainen on elämä.
Huono provo, koska jos tämä olisi totta, tyttö olisi paljon appivanhempikandidaattejaan fiksumpi. Olisipa minulla tuollainen miniä.
M 52v.
Vierailija kirjoitti:
Blokatkaa nyt aluksi hänen numeronsa ja sitten vakava keskustelu rajoista. Tuon ikäisen pitää jo ymmärtää.
Tätä olen myös miettinyt eli keskustella, että asioista saa olla eri mieltä. Mutta pysytään silti kohteliaissa tavoissa. ap
Semiohiksena: eli epäkohdat tiedostava ihminen on lähtökohtaisesti huonokäytöksinen, keskenkasvuinen, naiivi, kokematon ja hullu.
Miten saa vasemmistolaisuuden pois tytöstä? Antaa sille vähän omaakin rahaa..
0/5