Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Instrun aquaflex kuulat

Vierailija
31.08.2009 |

Kertokaa kaikki jotka olette käyttäneet noita kuulia kokemuksenne? Kuinka nopeasti lisäilitte painoja ja kuinka nopeasti alkoi tuloksia tulemaan? Kuinka syvälle laitoit kuulan?



Itseäni hieman ihmetyttää se, kun laitan kuulan sisään, niin en edes laita syvälle sitä. Kun sitten otan sen pois, niin se onkin syvemmällä. 2 viikkoa olen käyttänyt isompaa kuulaa ja nyt jo pysyy 55 grammaa, vaikka hyppisi tasajalkaa. Voiko lihakset oikeasti vahvistua noin nopeasti vai onko alapäässäni joku kolo mihin se jää?



Synnytyksestä aikaa kuusi viikkoa ja mieheni sanoi viimeksi, kun harrastimme seksiä, että tuntui jopa kireämmältä kuin ennen synnytystä. Voiko oikeesti johtua siitä, että on kaksi viikkoa käyttänyt kyseisiä kuulia?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

onko tuo treenijuttu kellekään tuttu?

Vierailija
2/10 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiukentavat enemmänkin mielestäni lihaksia tuolta syvemmältä, muttei niinkään tosta suuaukolta. Mitä mieltä muut käyttäjät?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiinnostaa minuakin nuo kuulat.

Vierailija
4/10 |
31.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin mulle on sanonut gynekologi, jolla on jo kolmen vuosikymmenen ura.



Sille on kaksi syytä:

- kuulaa voi pitää sisällään ilman, että jännittää pätkääkään lantionpohjalihaksia. Kuula siis voi jäädä "koloon", eikä ne uloimmat lihakset (joita siis käyttää, jos jotain lihaksia käyttää) joka tapauksessa kauheasti auta esim. emättimen puristusvoiman lisäämisessä.

- emätinjumppaa tulee tehneeksi useammin, kun sitä ei sido siihen kuulien käyttöön. Jumppaa mieluummin tietyissä tilanteissa ilman kuulia: valitse sellainen tilanne, joka toistuu muutaman kerran päivässä. Joku jumppaa bussimatkalla, toinen odotellessaan kahvin jäähtymistä, kolmas katsoessaan illalla tv-uutisia. Supistelet emätinlihaksia lyhyt- ja pidempikestoisin supistuksin ja muistat rentouttaa ne aina välillä. Huomattavasti tehokkaampaa kuin kuulien pito!

Vierailija
5/10 |
31.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

käytin juuri noita Aquaflexejä useamman kuukauden maksimipainoilla, 5 päivää viikossa. Ja silti gynen lausunto oli siis tuo, kun testasi gynekologisen tutkimuksen yhteydessä lantionpohjalihaksiani.

Vierailija
6/10 |
31.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi sitten fysioterapeutit suosittelevat näitä kuulia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
31.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

suosittele. Myös Naistenklinikalla se fysio, joka opasti synnyttäneitä naisia lantionpohjalihasjumpassa piti sitä tavallista jumppaa parempana, koska sitä voi tehdä koska vaan, eikä tartte olla kuulia käsillä.



Kuulat ovat ok, JOS niiden LISÄKSI teet tavallista jumppaa. Ja jumpata voi kuulienkin kanssa.



Mutta pelkkien kuulien emättimessä pito ei tee emättimestä yhtään tiukempaa.

Vierailija
8/10 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikö kellään muulla ole kokemusta noista kuulista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietynlaisessa vatsalihastreenissä saan joka kerta hyökyaalto-orgasmin. Voiko siitä päätellä jotain lantionpohjalihasten kunnosta? Tai onko se vatsalihasliike silloin hyvää treeniä myös lantionpohjalle? Mulla seksi tuntuu tosi hyvältä, saan orgasmin helpohkosti ja se tuntuu voimakkaalta, mutta itse sormella kokeilemalla olen mielestäni löysä. Mikä ristiriita tässä on?!

Vierailija
10/10 |
08.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

uppista. Lisää kokemuksia kellään? Ovatko hintansa väärti?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kahdeksan