Mistä täitä tulee??? Ärsyttäviä pikkuolentoja,
Kommentit (5)
Meinasin jo vastata näsäviisaasti, kun luin tuon aloituksen niin sata kertaa ja siltikin luin koko ajan että "mistä näitä tulee." Ajattelin että on joku taas pimahtanut, keijut pyörii silmissä.
Mutta tosiaan, uuttera paikkojen siivous heti kun niitä ilmenee, ettei ainakaan jää pesimään minnekään ja tule uusiksi siksi.
Muuten ei auta kuin apteekin täishampoo ja kampa. Valitan, keksi täirokote.
ajatellut ihan samaa asiaa. Aina sanotaan, että tulee täiepidemiat kun koulut alkaa ja pipokausi alkaa mutta mistä ne tulevat ihan alunperin niihin ensimmäisiin lapsiin? Kun eivät täit kuitenkaan ymmärtääkseni pysty elämään kovin kauan ihmisen ulkopuolella niin elävätkö jossain eläimissä vai miten?
Harmi vaan, ettei ole hallussa tuo rokotteiden sekoitussuhdesäädöstö... Ottaapa vaan pattiin, kun ei tiedä, mistä lapset niitä on saanut (lintsiltä?), ja sitten kuurataan tukkaa ja kämppää oikein urakalla. Onko Näitä Täitä kaikkialla Suomessa? T: ap
Ei "Täirokote" ole uusi asia. Jenkkilässä sitä kokeiltiin Vietnamin sodan aikaan. Täit lähti mutta sotilaille tuli hirveet ihottumat ja vatsanväänteet!!!
ihmiskunnassa.
Täishampoota ja tiheällä kammalla tarkkaan harjaamalla lähtee.
Pipoa voi koittaa pitää vaikka hihassa.