Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tehdä?

Vierailija
06.08.2009 |

Olen huolestunut kun kuukautiseni on kohta 2 viikkoa myöhässä, kun minulla on muuten ollut säännölliset vuodot. Olen tehnyt raskaustestin ekan kerran 2pv kun kuukautiset olivat myöhässä ja testi näytti negatiivista, ja toisen kun 1 viikko oli kulunut ja näytti edelleen negatiivista. Minulla on ollut alavatsakipuja.. Emme käyttäneet kumppanini kanssa ehkäisyä, enkä tunne häntä kovin hyvin. Pitäisikö mennä lääkäriin vai odottaa vielä vähän aikaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kannattais käydä testaamassa...nehän ei aina oireile!

Vierailija
2/5 |
06.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

itselle niitä tuli jo pari viikkoa suojattomasta seksistä vaikka yleensä on oireeton aluksi. eli testeihin minäkin kehotan menemään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän tuo normaalia ole.

Vierailija
4/5 |
06.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitin juuri lääkärille ja kehoitti tekemään uuden raskaustestin vähän ajan kuluttua, ja kerroin etten tunne kumppania kovin hyvin eikä kehoittanut menemään sukupuolitauti testiin. Mutta kyllä aijon käydä varmuuden vuoksi.

Vierailija
5/5 |
06.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikka olen tehnyt jo 2 raskaustestiä niin lääkäri epäili raskautta, että joillain ihmisillä tulee positiivinen tulos vasta muutamien viikkojen myähästyneiden kuukautisten jälkeen? Onko kellään käynnyt niin?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kaksi