Lue keskustelun säännöt.
Ovis kivut ja yritys
04.04.2021 |
Maaliskuun alussa pillerit lopetettu, sunnuntaina 28.03 tikutettu ovis ja silloin myös puuhasteltu. tiistaina 29.03 ihan järkyttävät kivut.Sai kyllä kaksin kerroin maata ja kirota. ikinä en ole vastaavasta kärsinyt. Esikoisen yrityksessä meni vuosi, mutta ovulaatio kipuja ei ollut. Toisen kohdalla toivotaan nopeampaa tärppiä.
Muilla vastaavaa? Tuliko toinen nopeammin, kuin ensimmäinen?
Täällä jännätään, kun ensiviikon sunnuntaina pitäisi menkkojen alkaa. Herkkiä testejä on valmiina ja ehkä yhdellä uskaltaisi jo tiistaina testata. 🙊
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Pikkutähti, toivotaan nopeaa raskautumista💕💕💕💕
Mulla ei ainakaan ole toteutunut uudelleen raskautuminen nopeammin, koska esikko täyttää ihan juuri 5v.
Lähdettiin toista hankkimaan 3-vuotta sitten...olin aluksi varuila, koska Neuvolan lääkäri sanoi, että toinen tulee helpommin, kuin eka. Ei haluttu toista lasta liian aikaisin.
Vaikea sanoa, että onko tossa perää, että tulisi helpommin, mutta minusta hän ei ehkä tiennyt mistä puhui, koska sitä raskautumisen ihmettä ei ole tosiaan vieläkään tapahtunut(!?)🙄
Tähtitaivas☆