Lue keskustelun säännöt.
Treffisivustoilla seuraa hakevat, miltä teistä tuntuu jos kirjoittelette jonkun kanssa ja
07.03.2021 |
jossain kohtaa kirjoittelua se toinen "katoaa" keskustelusta vastaamatta viimeisimpään viestiisi ja vaikka parin päivän päästä jatkaa taas juttelua? Lopahtaako teillä kiinnostus tuollaisesta?
Itse huomannut tämän olevan todella yleistä ja minusta se vaan on epäkohteliasta. Jos joku minulle noin tekee, niin en vastaa ainakaan heti, jos ollenkaan. Tuo vain antaa vaikutelman siitä, että toinen jutteli jonkun kiinnostavamman kanssa, mutta jutteli loppui ja otti minut varasijalla olevan takaisin juttukaveriksi.
Miten te suhtaudutte tällaiseen?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ai kyllä mulla ja varmasti muillakin on elämää treffipalstojen ulkopuolellakin niin ei ehdi vastata viesteihin heti. Varsinkaan jos ja kun sanomaansa haluaa jotenkin panostaakin sanamuotoja ym haluaa miettiä pidempäänkin.