Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uskotko, että ulkonaliikkumiskielto tulee

Vierailija
03.03.2021 |

Uskotko, että tässä mennään niin pitkälle, että Suomeen määrätään ulkonaliikkumiskielto ja missä laajuudessa. Varmaahan on se, että sitä ei millään perusteella voida määrätä koko Suomen alueelle, mutta niillä alueilla, joilla se katsottaisiin tarpeelliseksi, niin luuletko sen tarkoittavan kaikkea oman kodin ulkopuolella liikkumista, vai lähinnä rajoittavan oleskelua paikoissa ja alueilla, joissa yleensä on paljon ihmisiä (kaupat, kauppakeskukset, asemat yms. paikat)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu siitä, miten tartuntamäärät kehittyvät. Asun Helsingissä, joten täällä on hyvinkin mahdollista. Saahan sitä silti käydä kaupassa, ulkoilemassa, töissä jne. Eli ei vaikuttaisi juuri mitenkään omaan elämään.

Vierailija
2/2 |
03.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maleksimista kauppakeskuksissa ja mielenosoituksia rajoitettiin jo keväällä. En usko tuon kummempiin rajoituksiin. Poliisilla ei ole resursseja valvoa niitä, eikä hallitus halua kansalaistottelemattomuuden yleistymistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kaksi