Millä lentoyhtiöllä olet saanut parasta palvelua?
Itse sain useita kertoja ja aina parhainta palvelua Cathay Pacific:lla, seuraavaksi parasta British Airways:lla. Finnair taas on listalla alle puolenvälin paikeilla. Kerro omia kokemuksiasi?
Kommentit (15)
Icelandair, Iberia, Binter Canarias ja edesmenneet Spanair ja Golden Air. Olen aina saanut hyvää palvelua myös paljon parjatulta Finnairilta.
En nyt ole suurempia eroja huomannut. Ihan asiallinen palvelu aina on ollut, yhtiöstä riippumatta. Varmaan jossain emiratesin tai singapore airlinesin lennoilla huomaisi eron? En tiedä kun en ole noilla matkustanut. No ihan sama. En lennä palvelun vuoksi, vaan jotta pääsisin paikasta A paikkaan B.
KLM on aina kiva lentää. Yksi viimeisistä yhtiöistä joilla tarjoilu pelaa vielä lyhyillä reiteillä.
Edesmennyt Eurocypria oli aikoinaan ihan ykkönen, koneet silloin 90-luvulla aivan uusia, henkilökunta aivan super. Tällä hetkellä ääneni menee myös Qatarille.
Ihan hyvää peruspalvelua olen saanut Finnairilla, Air Francella, Norwegianilla ja Thomas Cookilla. En todellakaan kaipaa mitään tekopyhää hymyilyä, sössötystä tmv. nuoleskelua.
Olen saanut kaikilla lentämilläni yhtiöillä hyvää palvelua , halpalentoyhtiöitä en käytä, yksi kerta Norskin täyteenahdetussa putkessa.
FInnair on turvallisuudessan ollut ykkönen.
KLM. Varmaan siksi kun elämäni toistaiseksi ainut matka businessluokassa oli tällä yhtiöllä.
Vierailija kirjoitti:
En todellakaan kaipaa mitään tekopyhää hymyilyä, sössötystä tmv. nuoleskelua.
Tämä. Asiallinen, vähäsanainen ja vähäeleinen tyyli toimii kaikista parhaiten. Plussaa myös siitä, jos yhtiö ei määrää henkilökuntaa jatkuvasti "viihdyttämään" matkustajia hassunhauskoilla jutuilla tai myymään vartin välein jotain arpoja tai muuta sälää.
Swissairilla oli itselleni miellyttävin kokemus.