Husin diagnostiikkajohtaja vaatii kovia rajoitustoimia, jotta kesällä päästäisiin ”normaaliin” – rokotukset eivät yksin riitä
Riittävinä toimina Lehtonen pitää esimerkiksi ravintoloiden, yökerhojen ja muiden palvelujen sulkemista.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007817796.html
Kommentit (7)
Samaa mieltä. Nyt on vuosi kitkuteltu ja loppua ei näy. Muutama viikko kaikki kiinni rajoja myöten, niin voisi loppua tämä hölmöily. En ymmärrä, miksi sitä ei voi tehdä? Ja tietysti ne tärkeät toiminnot tulee ylläpitää.
Jos Helsingissä nopeasti leviävä virusmuunnos alkaa levitä nopeasti niin onhan se vähän huolestuttavaa. Yli 85-vuotiaista suurin osa on rokotettu mutta paljon on riskiryhmiin kuuluvia joilla ei ole rokotesuokaa.
Vapaavuori tietää paremmin kuin HUS ja THL! Tuo on pihalla kuin lumiukko mutta narsisti ei voi antaa periksi! Vaalikuume on tärkeämpää kuin ihmisten terveys.
Tuo on koko ajan ollut varsinainen lopunajan profeetta, katastrofikuvien maalailija. Nyt on vaan sutta huudettu jo niin kauan ettei kukaan enää usko. Varsinkin kun teholla on tosi vähän potilaita. Ai niin mutta kahden viikon päästä räjähtää 🤣
Tuo Hussiko tätä maata nykyään johtaa?
Lapin sairaanhoitopiirin infektioylilääkäri Markku Broas ei ole huolissaan Lapin hiihtokeskuksien pitkistä hissijonoista, jos vain turvaväleistä pidetään huolta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007817589.html