Padasjoella koronaa vastaan: Vuokraa uimahalli omaan tai perheesi käyttöön 15 euroa 90 minuuttia!
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000007803019.html
Kahden työttömän perheelle jo hyvä ratkaisu jos on muutamia lapsia niin kovasti mennään alle listahintojen kun kai tuokinnn puoleenhintaan työttömiltä?
Varmaan voi ottaa myös useammaksi tunniksi peräkkäi kun tuossahan koko päivä on silti halvempi kuin leiritäalueella saunan vuokra 95 euroa jota ei edes voi työttömän liikunntasetelillä maksaa.
Kiva kyllä olisi ottaa uimahalli omaan käyttöö koko päiväksi ihan aamusta asti. Aloittaa aamu aamusaunalla ja ihan sinne altaa reunalle kattaa päiväpalat ja ateriat, vaikka vähän hienomman illallisenkin!
Voisiko vr ottaa tästä esimerkkiä että esimerkiksi ainakin lapsiperheet saisivat esimerkiksi hiihtolomien aikaan varata peruslippujen hinnalla tai jopa halvemmalla itselleen erillisen vaunun jossa olisi mahdollisuus myös ruuanlaittoon tai ainakin lastenruokien lämmittämiseen jossa aikuisetkin voisivat sivumenen eväänsä lämmittää!
Kommentit (6)
Toivottavasti jompikumpi Padasjoella asuvista perheistä tarttuu tähän
Kai siellä on uimakoulut ja uinnit koululaisille?
Vierailija kirjoitti:
Toivottavasti jompikumpi Padasjoella asuvista perheistä tarttuu tähän
😁🤣
Ai, tämä olisi ihanaa. Koko allas vain itselle.
Naurettavaa että nää on edes kiinni, noissa voi helposti pitää turvavälit, en ole kyllä ikänä nähnyt että kukaan uisi, vesi juoksisi tai jumppasin muutenkaan toisen kyljessä kiinni.
Lasten allas on yleensä niin pieni että ei niitä tenavia ikinä yli 10 henkeä ole samassa ammessa. Lisäksi hotellien kylpylät on ollut koko vuoden auki.
Desinfioidaanko kaikki hallin pinnat käyttökertojen välillä? Ihan mielenkiinnosta kysyn.