Onko luteet yleensä kodittomien riesa?
Kommentit (12)
Kodittomilla harvemmin on huonekaluja.
Luteet ovat matkustelevien riesa. Yleensä ne ovat tulleet tuosta rajan toiselta puolesta tai ulkomaan lomalta.
Kodittomat ei matkustele joten harvemmin levittelevät luteita. Eiköhän se ole meidän hyväosaisten homma enemmänkin.
Esim. itse matkustin Lontooseen pari vuotta sitten ja hotelli oli ihan ok tasoltaan, mutta alkoipa sitten tulla kivoja puremajälkiä ihoon, silloin tajusin tsekata sängyt. Voi v*u. No hotellissa sai vaihtaa huoneet, mutta kotiin lähtiessä varmuudeksi pakkasin ihan kaikki tavarat tiukkoihin pusseihin ja vaatteet pakastin ennenkuin laitoin pesuun. Laukku pysyi ulkona terassilla, kunnes tuli talvi ja pakkaset.
Vierailija kirjoitti:
Kodittomilla harvemmin on huonekaluja.
Missä kodittomat säilyttävät huonekaluja? Pihalla? Pakkanen tappaa luteet.
Täit asuvat ihmisessä ja luteet käyvät vain syömässä.
Syyttäjä.Saatana on syyttäjä.vanhan testamentin kiroukset tuli laista.Kun Jeesus tuli jo hän poisti tuon kirouksen . Amen.
Kyllä luteet siirtyy varastetun huonekalun mukana myös maasta toiseen asunnosta toiseen!!!
Yhdessä hotellissa oli kyllä kissan kokoisia satiaisia lakanoissa eikä ikinä siivottu muuten kuin suoristettu peitot.Voi iljetys.Pitää ottaa oma makuupussi jos pakon edestä joskus joutuu yöpymään.Lähiöissä on runsaasti varastettua huonekalua ja kirppiksillä.
Matkalaukut laitetaan matkalta tullessa mustiin jätesäkkeihin ja suljetaan hyvin.
Sitten saunaa, kymmenen tuntia +60 astetta riittänee.
Luteet ei erittele, onko viiden tähden hotelli , siisti koti tai mörskä. Tuttavani matkustelivat paljon ennen koronakautta. Tulipa hulppeaan luxus- kotiin luteita matkatavaroissa. Kyllä ovat sen jälkeen olleet supertarkkoja ,minne ja miten matkatavarat puretaan matkojen jälkeen. Valta show oli koti puhdistaa ammattilaisilla.
Hyi hitto ja jotkut varastelee toisten vaatteita pipoja alusvaatteita lakanoita kuolattuja tyynyjä ja pitää niitä , satiaiset täit ihottumat syyhyt siirtyy niissä.Sienitaudit.Ihan samoin mitä syöt jos elukka on sairas se tarttuu ihmiseen.Luteita näkee myös ravintoloiden seinillä kuoriaisia ruskeita.
Hellarivaparit muuten varastaa matkalaukkuja ja vaatteita kodinkoneita ja kuljettaa huumeita.Huonekaluja varastavat autoja pankkikortteja joten mitään eroa moskeijaan tai synagogaan ei ole myös esiintyvät pornovideoilla .
Sellaiset psykoosit tulilla siellä tällä kertaa.
Voithan sinä toisaalta etsiä kuvitteellista syytä potkia alhaalla olevia vieläkin syvemmälle.
Likaisiakin ovat!