Helsingin kaupunki ostaa 1000000 eurolla 1000 neliön tontin, jotta voi rakentaa esteen Malmin lentäjien kiusaksi
Melkoista vihreiden vittuiluahan tämä alkaa olla.
"Helsingin kaupungin toiminta närästää pahasti Malmin lentokentän puolustajia – miljoonakaupat lähitontista ja taloja esteeksi lentokentän lähestymissektorille"
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/helsingin-kaupungin-toiminta-nar…
Finnairin eläkkeelle jäänyt lentäjä kommentoi Malmin tilannetta näin:
"Näen tämän ainakin osittain ideologisena hankkeena. Hanke saa maksaa mitä tahansa, kunhan lentokoneet ja yrittäjät häädetään"
https://www.iltalehti.fi/tyoelama/a/58a1ff48-830b-4bfd-9de0-f623544034a9
Kommentit (3)
Huolestuttavan ideologiselta hankkeelta kyllä vaikuttaa
Vierailija kirjoitti:
Huolestuttavan ideologiselta hankkeelta kyllä vaikuttaa
Niinhän ne muutkin miljoonien rakennushankkeet.
Helsingin kaupunki on strategisesti paha paikka jos tänne kohdistuu vieraan vallan hyökkäys. Silti meidän johto ei TIEDÄ missä on väestönsuojat ja eihän täällä toimi edes hälytysjärjestelmä(testattiin kyllä mutta ei kuulu asukkaille). Ei voi luottaa siihen että kaikki toimii nykyään median välityksellä kun kyberuhat ovat todellisia. Eikä tässä maailman tilanteessa kaupungin johto millään tavalla kommentoi! Sentään presidentti on järkevät kuten nyt tsempannut pm ja puolustusministerikin. Olisi aika hyvä vähän miettiä näitäkin skeemoja eikä vaan syytää rahaa kalliisiin rakennushankkeisiin ja gryndereille. Ja mitä tulee Malmiin, siellä on erittäin tärkeä lennonjohdon laitteisto, se on virallinen rajanylityspaikka ja sieltä käsin pääkaupunkiseudun ilmatilaa saisi valvottua tehokkaasti. Mutta kun ei ideologia ymmärrä. Ehkä ymmärtää siinä vaiheessa kun tänne ollaan marssimassa sankoin joukoin. . .
Ja liito-oravat!