Palstan Trump-fanit: haluaisin kysyä teiltä
että miten olette perustelleet itsellenne kantanne siitä, että Trump olisi ollut hyvä presidentti USA:lle 2021-2025?
Entä näittekö hänen persoonassaan tuota puolta että hän on ns. huono häviäjä-tyyppiä vai uskotteko vieläkin että esim. Georgiassa presidentinvaalien ääniä on hävitetty tai muuten manipuloitu?
Kommentit (5)
En ole äänestänyt vihreitä ja suosittelisin, että et nimittelisi ihmisiä vajakeiksi. Itse olen puoluekannaltani sitoutumaton ja äänestän sellaista edustajaa ja puoluetta, joiden arvot samoja kyseessä olevan omien arvojeni ja elämäntilanteeni kanssa, en halua identifioitua minkään puolueen kannattajaksi. Maailma muuttuu ja minä ja työni sen mukana.
Vierailija kirjoitti:
En ole äänestänyt vihreitä ja suosittelisin, että et nimittelisi ihmisiä vajakeiksi. Itse olen puoluekannaltani sitoutumaton ja äänestän sellaista edustajaa ja puoluetta, joiden arvot samoja kyseessä olevan omien arvojeni ja elämäntilanteeni kanssa, en halua identifioitua minkään puolueen kannattajaksi. Maailma muuttuu ja minä ja työni sen mukana.
Itsekästä äänestää oman elämätilanteensa perusteella. Eihän siinä oteta huomioon muiden elämäntilannetta, esim. oman suvunkaan erilaisessa tilanteessa olevia:(
En olisi uskonut noin huonoksi häviäjäksi. Tai siis ei voi edes kuvitella että olisi voinut hävitä kenellekään.
Tätä voi olla vaikea uskoa mutta Trup olisi todellakin meille kaikille parempi vaihtoehto kuin Biden. Kaikkein hankalinta tämä on siis meille jotka ajattelemme myös Bidenin kannattajien etua koska he eivät ymmärrä tätä kokonaisuutta jossa nyt elämme. Bidenhän on todistetusti ottanut lahjuksia Ukrainaissa Burisma(kaasuyhtiö), Biden on tosiasiallisesti myös lahjottu CCP toimesta eli voimme sanoa että hän ajaa pääasiassa Kiinan kommunistisen puolueen etuja. Kuinka KUKAAN edes sanoa että Biden voi olla USAn presidentti. Käytännössä siis elämme aikoja jossa USA aiotaan tuhota ja se tarkoittaa käytännössä koko nykyisen talousjärjestelmän tuhoa. Se joka kannattaa Bidenia, kannattaa siis kommunistista talous/holhous-järjestelmää koko maailmaan. Kysykää nyt siis itseltänne, haluatteko tämän skenaarion toteutumista vai olisiko Trump sittenkin parempi valinta? Tätä asiaa Bidenin kannattajat eivät ymmärrä, kiitos nykyisen valemedian.
Mistä te vihervajackit itkette Bideen astuttua valtaan?