Kohta koronaluvut räjähtävät käsiin
Me etelän vastuuttomat ja itsekkäät ihmiset voimme onnitella taas itseämme tulevista saavutuksista isänmaamme parhaaksi.
Kommentit (11)
No ei siltä näytä. Kuukausi peloteltiin joululla ja tartuntoja ollut 200-400/päivä. Koska koulutkin jatkaa lähiopetuksessa, niin ihan turha enää noudattaa jotain koronaeristyksiä.
Harmi, kun leffat ym tekeminen on suljettu. Onneksi raketteja myytiin kuitenkin, ollaan voitu paukutella ilotulitteita joulunpyhistä lähtien.
2vk niin posahtaa. Kukkahattutädeillä vaan tukka pölisee.
Näin käy, kahden viikon päästä kaikkialla on haisevia ruumiskasoja.
Kuten on ollut jo keväästä asti.
No Suomi seuraa vain muita Euroopan maita.
Niissähän on jo pitkään ollut huikeita lukuja, ja sitten täälläkin tartunnat nousee.
Ei mitään uutta.
Vierailija kirjoitti:
2vk niin posahtaa. Kukkahattutädeillä vaan tukka pölisee.
Kuuma laava pulpsahtaa kovalla paineella, ja olo on kaikkensa antaneena ihanan raukea
Se on siinä ja siinä, että ehtiikö rokotteet ajoissa. Muuten ollaan kohta kuin Englannissa, eli syvällä liemessä.
Onneksi edes hoitsut ja lääkärit saa rokotteen nyt, niin sairaalat toimii jotenkin.
Ei tässä räjähdä kun näitten toopejen nuppi, kun eivät pysty ajattelemaan mitään muuta.
Uusien mutaatioiden osalta ollaan taas samassa tilanteessa kuin keväällä: Ei koske Suomea. Ei voi tulla tänne. Meillä se on eri asia. Ei ole syytä huolestua, tilanne on hallinnassa. Ja kuinka kävikään. Puhumattakaan sitten, kun lisätään Levin viruslingot, joulusukuloinnit ym. tähän yhtälöön.
Vierailija kirjoitti:
Uusien mutaatioiden osalta ollaan taas samassa tilanteessa kuin keväällä: Ei koske Suomea. Ei voi tulla tänne. Meillä se on eri asia. Ei ole syytä huolestua, tilanne on hallinnassa. Ja kuinka kävikään. Puhumattakaan sitten, kun lisätään Levin viruslingot, joulusukuloinnit ym. tähän yhtälöön.
Käy samoin taas. Eli ei mitenkään.
Se on NUHA!
Se on Flunssa, jos influenssa on influenssa. Se on nuha, jos influenssa on flunssa.
Painajainen siellä syvällä, hoitajat koronassa tartuttamassa koko sairaalan.
In the dark depths there faces beckoning me..
Vievät minulta voimat
Pyytävät pysymään
Kaikki New Yorkin sairaalat, Kauhujen sairaala Italiassa. Ja Tampereella, ja Espoossa, ja Jyväskylän kaupunginsairaalassa melkein kaikki.
Painajaiset, kutsuvat
Painajaiset, eivät jätä lepoon
......Etkö näe, eivät ole vain minulle, haluavat sinutkin!
Oh, we'll drown together
It, will be forever
Nightmares, forever calling me
Nightmares, now we rest in peace
Ei ainakaan mun käsiini!
En mene nyt pariin päivään minnekään, etten ole just silloin paikalla kun räjähtää.