Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ärsyttää kun mies ei vaadi pullamössöteinipojaltaan yhtään mitään rahan vastineeksi

Vierailija
19.05.2009 |

Teini olisi saanut kaupungin kesätyöpaikan (ihan ilman omaa ansiotaan, isänsä teki hakemuksenkin pojan puolesta), mutta ei kuulemma ota sitä vastaan koska ei sitten pääsisi osallistumaan päiväkausia kestävään tietokonepelitapahtumaan.



Teini saisi käyttörahaa ja työkokemusta tulevaisuutta varten. Opiskelupaikkaa ei tule saamaan, koska pääsee yläasteelta rimaa hipoen koska homma ei kiinnosta.



Mies ei saa sen vertaa poikaa kiristettyä että kieltäytyisi maksamasta tietokonepelitapahtuman osallistumismaksua jos teini ei ota kesätyötä vastaan. Pelitapahtumaan ehtisi ihan hyvin vielä työpäivän jälkeenkin. Ja pullamössöpentu on vielä vaatimassa käyttörahaakin tapahtumaa varten.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pullamössöteinityttö

Vierailija
2/2 |
19.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että hänen täytyy käydä aamuisin nostamassa teini sängystä kouluun. Turha valittaa jos ei itsekään kakaraltaan mitään vaadi. Luuseri sossunelätti siitä pojasta tulee tuota rataa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla