“He väittävät pandemiaa huijaukseksi, mutta hyppäävät Nooan arkkiin ensimmäisinä” – etuilu rokotejonossa raivostuttaa yhdysvaltalaista hoitajaa
https://yle.fi/uutiset/3-11712612
Järkyttävää miten paha tilanne on Yhdysvalloissa. Sama voisi olla täälläkin huonolla säkällä jos hallitus ei olisi osannut toimia oikein. Eipä tarvitse mennä kuin länsi- tai itänaapurin puolelle niin tilanne onkin ihan toinen kuin täällä.
Hullua miten tuolla ihmiset jotka väittävät koronaa huijaukseksi ja rokotteita vaaralliseksi etuilevat vaikka jonossa jotta saavat rokotteen. Siinä nähdään ettei näillä rokotevastaisilla henkilöillä todellakaan ole kaikki ihan kotona tapulissa.
Kommentit (4)
No, THL:n listan perusteella ei edes kaikki hoitajat tai koronaa mahdollisesti kohtaavat muut sairaaloiden työntekijät saa rokotetta ennen muita työikäisiä, joten... Jenkeissä sen sijaan ovat antaneet niitä sairaaloissa siivoojillekin.
Miten tuo senaattori pääsi rokotettavaksi? Rahallako? Eikö tuolla ole mitään tärkeysjärjestystä?
Noinhan se menee. Kummasti ei aborttikaan haittaa nyt tässä rokotteen yhteydessä... vaikka muulloin se on niin ehdottoman väärin.
Näin se tulee olemaan täälläkin, johan se nähtiin influenssarokotteissa tänä vuonna.