Meneekö tässä pettämisen raja yli? Mielestäni kyllä.
Teen uuden keskustelun koska valitettavasti sain vastauksen miehen lisääntyneeseen seksinhimoon vastauksen, joka sai minut lähtemään.
En paljon selittelyjä kaivannut häneltä viestiketjua enempää.
Miten te olisitte toimineet? Ylireagoinko?
Kopion tuosta aloituksestani jatkoa ja lisäksi, harkitsin eroa jo muutenkin.
"Just näin kun laittoi viestejä naiselle. Siellä oli alastonkuvia ja mies kertoi haluavansa niitä lisää naiselle.
Suutuin ja pyysin nähdä viestiketjun. Siellä oli vähän asiaa mutta seksiin liittyviä viestejä.
Kuulemma mulla ei ole syytä suuttua kun ei tarkoita mitään, pyytävät vain rahaa.
Turhaan suutun tässä vain eikä tajua minua...
Lähden pois.
Eikä tämä ole trolli, kohta joku sitäkin huutelee.
Helppo ratkaisu eron suhteen nyt kuitenkin."
" Kuulemma sama asia suuttua kun suuttuisin siitä, että katsoo pornoa?
Joo toki ymmärrän, että tuolla netissä liikkuu naisia jotka lähettävät kuviaan maksua vastaan. Siellä oli kuitenkin mieheltä viestiä, että pääsi juuri töistä, halusi lisää kuvia, kehui niitä maasta taivaisiin sydämien ja pusujen kera..............
Kuvat olivat sellaisia, että nainen poseerasi stringit sängyssä makoillen ja nostaen toppiaan ylös toisessa kuvassa rinnat pursuen. Eivät siis kuulemma olleet alastomia hänen mielestään. Olen minä kyllä kuulemma tyhmä!
Ja sama kun suuttuisin pornosta vai!?
Ei nyt jotenkin mene läpi.
Olen lisäksi aika höpsö kun nyt tuollaisesta menin suuttumaan. Lähdin pois."
Kyseessä siis hänen sometili.
Kommentit (37)
Eiköhän kerro aika paljon miehestä, jos suhteen aikana maksaa toiselle naisille kuvista.
Ja haluat jäädä tuollaiseen suhteeseen, no kertoo sitten aika paljon sinusta.
Siis mitä on tapahtunut? Sun mies katselee tissejä ja sinä loukkaannut siitä? ne samat naiset lähettävät minulle (naiselle) kuvia tämän tästä, ihan pyytämättä. Toivottavasti mieheni ei oleta, että olen käynyt vieraissa.
Kyllä minäkin pitäisin tuollaista pettämisenä, enkä voisi kunnioittaa puolisoani tai luottaa häneen vastaavan tapauksen jälkeen. Aina löytyy niitä, joiden mielestä etenkin naisten pitäisi hyväksyä kaikki mahdollinen käytös kumppaneilta. Mutta et tarvitse muiden lupaa tai validaatiota tunteillesi.
On mielestäni pettämistä. Tuo ei vertaudu mitenkään pelkkään pornoon, sillä pornoa katsoessaan mies ei ole vuorovaikutuksessa katselemiensa naisten kanssa, toisin kuin tuossa tilanteessa. Jos oma mieheni jäisi kiinni tuollaisesta seksiviestittelystä jonkin horatsun kanssa, niin ero olisi välttämätön. En jäisi katselemaan tuollaista käytöstä.
No miksi vastailee kiihkeästi. Ei minua kiinnosta enää, ällöttää vain.
AP
Onhan tuo vähän nyt veteen piirretty viiva. Tiedän, että ihmiset saa moisia mainoksia. Maksua vastaan saavat sitten lisää.
Jos niille rupee vastailemaan ja maksamaan, niin kyllähän se menee väärälle puolen. Ovat kuitenkin henkilökohtaisempia kuin pornoa katselisi. Siinä ollaan kanssa käymisessä, vaikken mä en ehkä pettämisenäkään osaisi pitää.
En vaan suunnittelis kummosta tulevaisuutta moisen jannun kanssa, jos tuollaisesta pitää vääntää. Eli jos samat arvot ei kohtaa, niin ei kannata taistella tuulimyllyjä vastaan. Vastaavia tilanteita tulisi jatkuvasti vastaan.
Olen myös varma, että jos joku mies minulle laitteilisi kuvia ja osottaisi kiinnostustaan seksiin ja tälle vastailisin pusujen ja sydämien kera kiihkeästi. Kertoisin, että just oon päässy töistä ja lähetä lisää kulta!!!
Suuttuisiko mies? No niinpä.
AP
Vierailija kirjoitti:
Olen myös varma, että jos joku mies minulle laitteilisi kuvia ja osottaisi kiinnostustaan seksiin ja tälle vastailisin pusujen ja sydämien kera kiihkeästi. Kertoisin, että just oon päässy töistä ja lähetä lisää kulta!!!
Suuttuisiko mies? No niinpä.
AP
Sanoitko tuon miehelle? MItä vastasi?
Sähän voisit ihan piruuttaan testata ja sitten kysyt, että tuntuuko kivalta?
Lisäksi viestiketjussa ei edes pyydetty rahaa, mies sen sanoi, että nää on vaan näitä.
En usko. Ei pysty luottamaan, kyllä tämä tässä oli.
AP
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Olen myös varma, että jos joku mies minulle laitteilisi kuvia ja osottaisi kiinnostustaan seksiin ja tälle vastailisin pusujen ja sydämien kera kiihkeästi. Kertoisin, että just oon päässy töistä ja lähetä lisää kulta!!!
Suuttuisiko mies? No niinpä.
APSanoitko tuon miehelle? MItä vastasi?
Sähän voisit ihan piruuttaan testata ja sitten kysyt, että tuntuuko kivalta?
Sanoin, että itsekin alan tekstaileen miesten kanssa ja lähetellään alastonkuvia toistemme kanssa ja chattaillaan pitkin päivää
No ero oli siinä, että kun ei hän lähettele eivätkä nuo olleet mitään alastonkuvia!
Ihan sama.
AP
Vierailija kirjoitti:
Lisäksi viestiketjussa ei edes pyydetty rahaa, mies sen sanoi, että nää on vaan näitä.
En usko. Ei pysty luottamaan, kyllä tämä tässä oli.
AP
Ihan sama. Selvä merkki, kun mies on lisää pyytänyt.
Mä sain kuvatervehdyksiä exältä laillisesta bordellista. Sanoi että itse on vain juonut siellä kaljaa ja ettei ole itse seksistä maksanut vaan kaverit ovat. Mulle riitti se että viettää kavereiden kanssa aikaa tuollaisissa paikoissa ja se, etten voinut vaan luottaa hänen sanaansa, vaikka ei ollut tehnyt itse ilmeisesti mitään. Asiaa jälkeenpäin mietittyäni olen vain helpottunut, että pääsin hänestä ja hänen kavereistaan eroon.
Jonkun miehen kanssa energiasi ei kuluisi tälläisten aloitusten tekemiseen tai meidän vastausten lukemiseen näin joulun alla.
Ja missäs painoluokassa arvon sumosutturat kilpailevat, kun mies haluaa nähdä naisen jonka painoindeksi on alle 30
Vierailija kirjoitti:
Ja missäs painoluokassa arvon sumosutturat kilpailevat, kun mies haluaa nähdä naisen jonka painoindeksi on alle 30
Ootte te iljettäviä.
Minä, eli ap olen miestä huomattavasti nuorempi, kaunis nainen jonka painoindeksi on reilusti alle 30.
Vientiä olisi mutta moraalia on niin, etten koskaan pettäisi kumppaniani.
Mies joka on epäluotettava ei saa minua.
Tahdon naisena turvaa ja rakkautta, en valehtelua ja syyttelyä munattomalta, joka ei pysty omia virheitään myöntämään.
Menkööt minun elämästäni. Tiedän saavani parempaakin.
Lisäksi olen kyllä seksuaalinen, mies ei voi itkeä ettenkö muka makuuhuoneessa antanut kaikkeani. No, annan tästä lähtien toiselle.
AP
Minulle ei edelleenkään avaudu, miten hän on pettänyt. Toki aina löytyy naisia jotka luokittelevat pettämiseksi senkin jos katsoo naapurin Hilkkaa bikineissä yli 4,3 sekunttia.
Vierailija kirjoitti:
Minulle ei edelleenkään avaudu, miten hän on pettänyt. Toki aina löytyy naisia jotka luokittelevat pettämiseksi senkin jos katsoo naapurin Hilkkaa bikineissä yli 4,3 sekunttia.
Mies valehteli, ettei ole chattaillut kenellekään kun sanoin, että nyt lähden kun näin hänen kirjoittavan kuvia lähettäneelle naiselle.
Tuli perässäni, sanoi, ettei kenenkään naisen kanssa ole mitään kirjoitellut!!
Ai ei? Näinkö omiani.... Näytä viestiketju.
Näytti ja selitteli samalla, että nää on vaan näitä maksullisia, kuvia vaan tullut, ei mitää ihmeellistä. Aa? No mitäs tuolla lukee..
Kulta!!? Pääsin töistä ja anna lisää, wau! Hymiöitä ja viestejä heidän välisestä kiihkeästä keskustelusta pitkin päivää. Maksusta ei puhetta, taas vale.
Lisäksi valehteli, etten lähettänyt tänään hänelle mitään vaikka viimeisin viesti oli häneltä kerjäämässä materiaalia.
Sitten minä olen höpsö, tyhmä, ties mitä kun suutun. Vonkasi vielä seksiä siinä kun olin lähdössä kun ei uskonut, että teen sen oikeasti.
Valehteleva k***pää, joka pitää minua vielä tyhmänä.
Nää ei tästä muutu ja miksi edes yrittäisin luottaa.
AP
Onnea uudelle vapaudelle ja hyvää jouluna.
Eikö toi ole ihan selvä, että ei pidä sua missään arvossa. Lemppaisin.
Hyvä että lähdit, tosi törkeää. Seuraava mies parempi sitten. Ole vähän ronkelimpi.
https://www.vauva.fi/keskustelu/3981576/kumppanin-lisaantynyt-seksin-hi…
Tässä siis alkuperäinen kirjoitukseni
AP