Takapuolelle läpsyttely
Tyykkäävätkö naiset oikeasti takapuolelle läpsettylystä takaapäin naidessa kuten pornoleffoissa usein tapahtuu? Jos tykkää niin kuinka kovaa saa läpsäyttää?
Kommentit (6)
Itse tykkään lyödä niin, että jää selvä jälki.
Miksi helvatassa siitä pitäis pitää? Enkä tajua sitäkään, miki joku haluaa lyödä? Haluaako miehetkin että otan ns senkan?
Itse tykkään, mutta ei kivun vuoksi. Sopiva läimäys peppuun tuntuu koko lantion alueella mukavalta. Läpsyttelen miestänikin, siis ei se hyvältä tuntuminen ole sukupuolesta kiinni. Itse en siis ole masokistinen, joten sellainen punoitusta, mutta ei varsinaista kipua, aiheuttava läpsäyttely on ok. Käy myös vyö tms. Itse en ole valtapelienkään ystävä, joten jos tällaisia tehdään meillä, se tapahtuu aina pyynnöstä ja saajan tahtiin.
En varsinaisesti. Mulle pepun läpsäytys toimii paremmin vaatteet päällä; kun mies iskee ohimennen silmää, virnistää ja läimäyttää pepulle vaikka kesken kotiaskareiden, niin ajatukset alkaa väkisinkin harhailla eteenpäin ja voi olla että yritän ennemmin tai myöhemmin kostaa parhaani mukaan esim. kulkemalla "vahingossa" miehen ohi niin että mun peppu hieraisee miehen etumusta tms. :)
Seksin aikana en sen sijaan jostakin syystä oikein innostu tuosta. Tykkään kyllä kun mies tarraa himoissaan pakaroihin kiinni vaikka vähän kovempaakin, mutta seksin aikana läpsäyttelystä mulle tulee jostain syystä mielikuva jostain vanhasta lännenelokuvasta jossa joku stetsonpäinen vanha mies komentaa hevostaan kovempaan vauhtiin iskemällä kannuksia konin kylkiin jne. Tulee aina vähän sellainen kysyvä olo että pitäisikö tässä nyt lisätä nopeutta vai voimaa vai molempia vai mitä :D Teoriatasolla ei ole mitään sellaista pientä läpsimistä vastaan; se mielikuva vaan vähän häiritsee.
Nykyinen vaimo pyysi sitä useammankin kerran. Että takaapäin naidessa kunnolla läimisi aina takapuolen punaiseksi. Ei ihan hirveästi suoraan ole toiveita esittänyt, vaan on enemmän pitänyt kysellä ja kaivella niitä, niin silläkin olen sitten yrittänyt tämän toiveen pitää mielessä.
Riippuu miehestä ja olosuhteista. Itseltäni kysytään jopa vaatteet päällä pitääkö peppuni läpsäyttelystä. Johtuneeko koosta 😉