Onko lastenne koulussa ollut korona-altistusta? Montako kertaa?
Kommentit (6)
Toisessa koulussa ollut kaksi altistumista, ei jatkotartuntoja. Toisessa yksi altistuminen, jatkotartunnoista ei vielä tietoa. Molemmat koulut isoja noin 800-1000 oppilaan kouluja Helsingissä.
On.
Toisella ainakin kolme kertaa nyt syksyllä, keväällä yksi.
Toisella nyt syksyllä jo viisi kertaa.
Joo, on ollut kaksi tapausta.
Kummallakin kerralla osa henkilökunnasta ja osa oppilaista karanteeniin, jatkotartuntoja ei tiettävästi tullut kummallakaan kertaa.
Oma lapsi toistaiseksi välttynyt altistumiselta, mutta näitä tapauksiahan tulee ihan varmasti vielä lisää, saapa nähdä miten jatkossa käy.
Toisessa koulussa oli tartunta. Altistuneet olivat karanteenissa ja kaikki testattiin. Jatkotartuntoja ei tullut.
Pohjanmaa
Ei ole vielä ollut, ihme kyllä. Yläkoulun puolella on ollut, mutta samassa rakennuksessa olevalla ala-asteella ja lukiossa ei ole ollut koulualtistusta. Karanteenilaisia (muualla altistuneita) on ollut kyllä.
Meillä kaksi kertaa.