Työttömät 50+ miehet vois päästää eläkkeelle
Se jos mikä auttaisi työllisyyslukuja paremmas. Me ollaan jo koko elämä painettu täysillä ja olis hyvä päästä lepuuttamaan hermoja. Monilla on niin vaivojakin.
Kommentit (10)
Millainen tyyppi on romuna viisikymppisenä?
Työttömät 30+ miehet vois päästää eläkkeelle.
Korjasin vain ap:n otsikon.
T. ideologisista syistä työtön
Hoitoalalla on runsaasti työtä 50+ miehille.
Ei toivoakaan ainakaan niin kauan, kun porvaripuolueet saavat tuosta asiasta päättää. Heidän mielestään eläkeikä pitää nostaa ainakin 70 vuoteen ja esim. 60+ vuotias voi helposti aloittaa vielä vaikka uuden uran, joka käynnistyy työkkärin pupukurssilta. :)
Tämä olisi sinänsä reilua, että naiset ovat keskimäärin 7 vuotta kauemmin eläkkeellä kuin miehet.
Ai ne, jotka on sexyjä niiden 20-35 -vuotiaiden naisten mielestä?
Ei kaikki 3- tai 5-kymppiset halua lusmuilla himassa.
Pitäähän sitä eläkkeelle päästä kun koko aikuisikänsä on ollut tekemättä mitään. Väsyyhän siinä.
Vierailija kirjoitti:
Ei kaikki 3- tai 5-kymppiset halua lusmuilla himassa.
Kuka sitä nyt kotona lusmuiliskaan. Mutta jos pitää tehdä töitä 8 h päivässä, ei ole aikaa tehdä sellaisia asioita, joita haluaisi tehdä. Ellei sitten tietenkin onnistu tekemään harrastuksestaan työn. Ei minulla ole aikaa käydä töissä, kun niin paljon muuta mielenkiintoista maailmassa.
T. ideologisesti työtön
Joo, mutta ensimmäiset 10 vuotta pitäisi osallistua edes johonkin. Muuten terveydenhoito ruuhkautuisi täysromuista äijistä ja heidän ruokavalio-alkoholi-ihmissuhde-tukielinvaivoistaan.