Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oikaistaanpa nyt tämäkin ihmetyksen aihe...Air Francen uhrin kännykkä

Vierailija
05.06.2009 |

soi (vaikka vielä siellä merenpohjassakin) koska:

Kone ei hajonnut, vaan upposi kokonaisena, ja sisällä mudostui ilmatyhjiö, mihin känny jäi.



Toiseksi...Uhrit ovat menettäneet tajuntansa jo mereensyöksyn aikana, koska ilmanpaineen vaihtelu ollut liian radikaali.

Eli eivät tunteneet uppoamista/kuolemaa. Hyvä niin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerro vielä, että miten tämä kone pystyi putoamaan ehjänä mereen? jos on kova syöksy, on varmaa, että kone hajoaa.

Vierailija
2/4 |
05.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

teki hallitun pakkolaskun Hudson-jokeen ja kun siitä näytettiin dokumentti oli olennaisen tärkeää että veteen tultiin oikeassa kulmassa ja oikealla nopeudella vain näin koneen oli mahdollista säilyä ehjänä.



Kun lentokone menettää ohjattavuutensa joka tässä ranskalaisessa onnettomuuskoneessa on ilmeistä ei kone ole kohdannut vettä ehyenä vaan se on hajonnut tuhannen nuuskaksi osuessaan veteen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mtv 3:lta. Ihan mielenkiintoinen juttu. Kannattaa käydä katsomassa. näkee siis netistäkin.

teki hallitun pakkolaskun Hudson-jokeen ja kun siitä näytettiin dokumentti oli olennaisen tärkeää että veteen tultiin oikeassa kulmassa ja oikealla nopeudella vain näin koneen oli mahdollista säilyä ehjänä. Kun lentokone menettää ohjattavuutensa joka tässä ranskalaisessa onnettomuuskoneessa on ilmeistä ei kone ole kohdannut vettä ehyenä vaan se on hajonnut tuhannen nuuskaksi osuessaan veteen.

Vierailija
4/4 |
05.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

muka soida silloinkin kun se on pois päältä. Jokin operaattorikohtainen asia kai?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi seitsemän