alfaTV nyt: Uudenmaan alueen kunnat ja kaupunginjohtajat nousevat hallitusta vastaan
Kommentit (6)
Oikeastiko joku katsoo tuota pellekanavaa 😂
Olisi ihan paikallaan jonkun uskaltaa sanoa, että nykyiset koronatoimet ovat täysin turhia vaaraan nähden. Suomessa ei ole mitään vaaratilannetta tai hätää koronan kanssa. Eikä nykyiset "rajoitustoimet" käytännössä vaikuta koronan leviämiseen mitenkään. Ihan yhtä hyvä lopputulos saataisiin vain pitämällä sairaan kotiin jäänti töistä mahdollisimman helppona sekä muistuttamalla käsien pesusta ennen ruokailua.
Nyt säädetään jonkun aukiolotuntimäärien ja naamasuojien kanssa, mistä kummankaan tehoa ei ole mitenkään tutkimuksin todistettu. Ennemminkin päin vastoin - ainakin maskien kohdalla.
Hieno huomio vantaalta. Vihervassarit ovat tuhoamassa kunnallisdemokratiaa.
Vihervassarit eivät ole koskaan olleet hyviä kuntapolitiikassa, joten nyt kunnallishallinnot tuhotaan ja SOTE uudistuksen myötä kuntalaiset alistetaan valtion hallituksen ministeriöiden alle.
Vierailija kirjoitti:
Oikeastiko joku katsoo tuota pellekanavaa 😂
Tämä 😂
pl hellsinski, joka on vihernatsien valtakuntaa.