Miksi naiset naivat keskimäärin noin 4 vuotta vanhempia miehiä? Mitä he hakevat tällä miehen senioriteetillä?
Enkä nyt just halua yhtään kuulla yhdestäkään pirkosta jolla on vaikka 6 vuotta nuorempi mies vaan tuo on ero väestötasolla.
Kommentit (10)
Epätoivoinen yritys välttää mieslapsi.
Kuka tykittää ikäeroketjuja koko ajan?
No tapasin mieheni kun olin 18 ja hän oli 23v. 18-vuotiaat pojat/miehet olivat tosi lapsellisen oloisia minusta silloin, ihan kuin he olisivat olleet monta vuotta nuorempia. Oma mies tuntui olevan kypsyydeltään lähempänä omaa tasoani. Erot tietysti tasoittuvat iän myötä ja en sano, että kaikki pojat olisivat lapsellisia, varmasti poikkeuksiakin löytyy.
Neljä vuotta ei ole mikään iso ikäero. Kumpaankaan suuntaan. Nuorina sitä ei edes tunnistakaan ja silloinhan ne suhteet kuitenkin pääosin solmitaan. Pojat kypsyy tyttöjä hitaammin. Mun nuoruudessa tytöt alkoi käydä tansseissakin n. 14-vuotiaina, pojat taas jotain 17-18 -vuotiaina.
Vierailija kirjoitti:
Kuka tykittää ikäeroketjuja koko ajan?
Ikis?
Vierailija kirjoitti:
Epätoivoinen yritys välttää mieslapsi.
Nimenomaan. Ei edes 10-15 vuotta riitä. Olenkin todennut, että miehet kuolee ennen kuin ne aikuistuu.
Ei ne oman ikäiset pojat edes kiinnostuneet minusta silloin nuorena, vaikka yritin heitä vikitellä parisuhteeseen. Ne vaan halusi pelata pleikkaria tai hengata keskenään. Minä olin jo 16 vuotiaana valmis parisuhteeseen, mutta ei sen ikäisiä jätkiä kiinnostanut tai ne halusi pelkästään nussia.
Eli menee se niinkin päin, että ne muutama vuosi vanhemmat etsivät jo vakavia parisuhteita nuoria jannuja enemmän. Ja kun kerran miehet tykkää itseään nuoremmista yleensä, niin sitten he bongaa ne nuoret parisuhde kypsät naiset.
Miehet on lapsellisempia kuin naiset joten naiset pyrkii siihen että henkinen ikä kohtaisi.