Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälaisia teidän n. 10 vuotiaat tytöt ovat?

Vierailija
03.06.2009 |

Osaavatko ottaa pienempien tunteita huomioon, ja mitä leikkejä tekevät, vai leikkivätkö enää. Onko paljon kavereita ja mitä tekevät kavereiden kanssa jne..

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
03.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lukee paljon, piirtelee, on välillä äksy ja välillä iloinen. Ei ole paljon kavereita.

Vierailija
2/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pelailee pleikkaria, kulkee treeneissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

luonteeltaan tulistuva, mutta myös riemastuttava ja ihastuttava, omaa vankkoja mielipiteitä, on vauhdikas ja liikunnallinen, harrastaa ahkerasti, hänellä on muutama hyvä ystävä, mutta tulee toimeen muidenkin tyttöjen kanssa



selkeästi on murrosiän kehitys jo alkanut, vaikka on laihanlainen ja vaan n. 145cm pitkä

Vierailija
4/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vielä leikkii kovasti, välillä ihan roolileikkejäkin, välillä pet shopeilla tms.



useimmiten ottaa toiset huomioon, mutta varsinkin siskoansa kurmottaa välillä kovin



t- pyryharakan äiti

Vierailija
5/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ottaa pienet tosi hyvin huomioon, muutama hyvä kaveri, mutta enimmäkseen perheen kanssa vapaa ajalla.

leikkii vielä kaiken laista, mutta vähemmän, kuin ennen.

Arvostelee vanhempiaan.

Vierailija
6/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

skeittailee, pelaa tietikalla runea, leikkii legoilla, pyöräilee kavereiden kanssa, softaa. On välillä tooosi vihainen, mutta leppyy helposti. Ihana, söpö kiharapää, jonka mielestä kotona on niin ihanaa ettei halua mennä kavereille yöksi.... istuu iltaisin äidin sylissä tv:tä katselleen. Ohukainen 152 cm/29 kg

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nukkuisi aina äidin vieressä jos saisi :-) Ei suostu menemään minnekään vieraaseen paikkaan kavereille tai sukulaisille yöksi.

Sosiaalinen kaveri, paljon kavereita, , avulias ja herttainen. Kaverit yleensä koulun jälkeen meillä, leikkivät ulkona, pelaavat tietsikalla tai pleikkarilla tai sitten lautapelejä.



Kova lukemaan, välillä kun kysyn, mitä iltapäivällä puuhannut kertoo, että luki koko iltapäivän.



Rakentelee vielä legoilla, kerää James Bondin autokokoelmaa. Isoveljet ja sisko todella tärkeitä, melkein puolijumalia. Isommat jo aikuisia.



Vierailija
8/8 |
04.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on tyttö pian 10 vee. On aika lapsi vielä ja toisinaan hyvin itsekeskeinen eikä osaa ottaa huomioon pienempiä. Tässä taloyhtiössä on vain pieniä lapsia, mutta leikkii heidän kanssa joskus iltaisin. Koulussa on kavereita ja joskus käyvät kylässä toisissaan. Välillä tuntuu olevan hyvin riitaisaa ja joku jää yksin. Onkohan se tytöille tyypillistä ettei osata leikkiä yhdessä vaan välillä ollaan kavereita ja välillä vihoitellaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yhdeksän