Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä ongelma on Bidenin korvanapissa?

Vierailija
08.10.2020 |

Presidentti jos kuka on tehtävässä, jossa kuunnellaan avustajia tarkalla korvalla. Ei minusta ole yhtään huono asia, jos ehdokas vaaliväittelyssäkin ottaa vastaan neuvoja tiimiltään. Päin vastoin, se osoittaa ettei henkilö ole pyrkimässä yksinvaltiaaksi.

Ryhmässä tehdyt päätökset ovat usein parempia kuin omasta hihasta vedetyt. Trumpin suurimpia ongelmia on, että hän ei pysty kuuntelemaan edes lähimpien avustajiensa parhaita neuvoja. Kuten sitä, miten hän olisi voinut kääntää koronaan sairastumisen voitokseen. Ei vain pystynyt.

Jos olisin USA:n kansalainen, haluaisin lopun tuon wannabe-diktaattorin touhulle asap.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ääneni menisi trumpille jos pitäisi valita trumpin ja varjo-hallinnon puppetin väliltä.

Vierailija
2/2 |
08.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ääneni menisi trumpille jos pitäisi valita trumpin ja varjo-hallinnon puppetin väliltä.

Ns. vahvan johtajan kaipuu selittää myös kotoisen Halla-ahomme vaalimenestystä. Ja sitä, miksi jopa oikeilla diktaattoreilla on usein myös aitoa kannatusta, vaikka joutuisivatkin peukaloimaan vaaleja päästäkseen valtaan.

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kolme