Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eikö kilpirauhaspotilaan paleluun tosiaan auta mikään?

Vierailija
07.10.2020 |

Yksi toimiston keski-ikäisistä naisista palelee aina, koko ajan ja valittaa vedosta. Aina ja varsinkin talvella. Kuulemma nukkuu sähköpeiton ja patjan kanssa ja silti palelee. Kuulemma mitkään lisävaatekerrokset ei auta, palelee silti. Eikä auta lisälämmittimet työpisteellä; aina palelee ja veto häiritsee. Kilpirauhaslääkkeitä on kuulemma testattu kaikki mahdolliset, mikään ei auta.

Voiko tämä olla edes totta? Eikö siihen paleluun todellakaan saa mistään apua? On todella laiha, monia allergioita eikä pysty harrastamaan juuri mitään liikuntaa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on untuvatäkki ja joku thermopeitto, pitkät kalsarit ja pitkähihainen paita ja villapaita, villasukat ja välillä lapaset ja pipo, kun nukun. Varsinkin yöt ihan jäässä ja lämpötila makkarissa joku 23.

Vierailija
2/2 |
07.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielenkiinnolla seuraan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla