Seksin puutteeseen ei kuole
Paavo Väyrynen kyseli taannoin, että voiko vitukseen kuolla.
Seksin puutetta valittaville miehille sanotaan usein, että ei siihen kuole. Eihän ahdistukseenkaan kuole eikä usein masennukseenkaan. Silti niitä hoidetaan. Milloin seksin puutteeseen saa kela kuntoutuksen ja palvelusetelin, jota voi käyttää tähän tarkoitukseen perustetussa valtion valvomassa seksipalvelutalossa?
Seksinpuutteeseen ei suhtauduta riittävällä vakavuudella, kun se on jotenkin noloa.
Kommentit (5)
Ahaa. No Naiset kärsivät myös puutteesta, olisko silloin näin, että ne miehet laitetaayhteen näiden naisten kanssa. No ei ehkä onnistuis! Ja mitäs sitten tehtäs? Miehet sais valita, niinkö?
Ei, mutta seksin puutteen seurannaisvaikutukset sen sijaan lyhentää elämää.
Naisille ja miehille kuntoutus tasapuolisesti
Tällainen holhoaminen on jo ajatuksena alamittainen. Elämä on täynnä voitettavia vaikeuksia, joista jokaisen on jotenkin selvittävä. Ei holhoukselle. Kyllä keskustelulle. Johtopäätökset tekee jokainen itse.
Ei se kaukana ole.