Pyytäisitkö hinnanalennusta tästä?
Kävin tänään jalkahoidossa. Siellä oli minun jälkeeni joku polttariporukka ja jouduin lähtemään hoitohuoneesta aika äkkiä eikä kynsien lakkauksen annettu kuivua. Kotona kun otin sukat pois niin kaikki punainen väri oli tarttunut sukkiin. Tulipa tosi huoliteltu olo.
Kommentit (6)
mieti nyt vähän itse, aikuinen ihminen
Ei missään nimessä noin kuulu jalkahoitajan toimia, lakat pitää antaa kuivua oli vaikka sitten itse presidentti tulossa seuraavaksi.. Sinä olet yhtä lailla maksava asiakas ja palveluun kuuluu se lakkaus ja ehdottomasti niin että ne ovat kotonakin vielä nätit, eikä rullalla sukassa =)
Ota ihmeessä yhteyttä sinne uudestaan ja kerrot miten kävi.
nimim. kyseisellä alalla työskentelevä
Mulle tehtiin manikyyri ja sen jälkeen menin kasvohoitoon. Käsien hoidon tehnyt nainen vakuutti kyntisn olevan kuivat, mutta kun kasvohoito loppui, osa kynsistäni oli tarttunut peittoon, jonka kasvojenhoitaja oli kietonut hoidon ajaksi ympärilleni. Kynnet lakattiin uudestaan.
Itse kävin käsihoidossa ja kyllä hoitaja antoi ohjeet, että jos on kiire pois, älä laita hanskoja tai voit tuossan viereisellä tuolilla odotella. Etenkin jos sulla hoitaja on vakuutellut lakan olevan kuiva, niin kyllä pitäisi jotain pientä hyvitystä antaa tai neuvoa joku odotuspaikka. Kyllä minusta osa hoidossa käynnistä on se kiireetön nauttiminen.
Itselläni ei ollut kiire minnekään. ap
Miten olisi pitänyt toimia? ap